PBP 2.60 12F1822 Desteklemiyor

Başlatan elektro77, 13 Ekim 2020, 13:20:42

elektro77

PBP 2.60  12F1822 Desteklemiyor.
64 bit makine ve MCS 4.0 kullanıyorum
Ne yapmalıyım. Veya ne indirmeli nereden indirmeliyim.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

ete

Destekliyor aslında. Sendeki sorun tam olarak nedir bilemiyorum. Ben kullanmış idim.
İlişikteki dosyadaki linki dene yeni sürüm için.

Ete

elektro77

Alıntı yapılan: ete - 13 Ekim 2020, 13:38:16Destekliyor aslında. Sendeki sorun tam olarak nedir bilemiyorum. Ben kullanmış idim.
İlişikteki dosyadaki linki dene yeni sürüm için.

Ete

pbp listesinde 12f1822 yok hocam. En son 12f683 te bitiyor 12 serisi
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

elektro77

Hocam bu arada heriki linkte çalışmıyor.

ete

Başka kaynaklar araştır o zaman yapacak bir şey varmı bende bakayım.
Ete

elektro77

Alıntı yapılan: ete - 13 Ekim 2020, 15:11:52Başka kaynaklar araştır o zaman yapacak bir şey varmı bende bakayım.
Ete
teşekkürler hocam.
Pbp 2.60 için 12f1822 nin "ınc" ve "bas" dosyasını bulsak ve ilgili dosyanın ilgili yerine eklesek olabilir mi böyle birşey? Mpasm de de bir değişiklik yapmak gereklimi bunu yaparsak.

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

elektro77

Alıntı yapılan: MB_77 - 13 Ekim 2020, 21:57:25"ME Labs, Inc. | 1-719-520-5323 | Downloads and patches for PBP and PBC" https://melabs.com/support/patches.htm
Sayın MB_77
15 günlük deneme sürümü var bu linkte. :)
İşim 15 günde bitmeyebilir. :)

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

elektro77

Alıntı yapılan: MB_77 - 13 Ekim 2020, 22:51:56Aşağıdaki patch dosyalarını indirmen gerek. Listelendiği picler için.
P260c.exe ve p260a.exe dosyalarini

kusura bakma MB_77. kontrol etmemiştim o kadar. Oldu çok teşekkür ederim...

İlyas KAYA

Listede olan kullanmadiginiz başka bir pic in inc dosyasını açıp icini 12f1822 nin inc dosyası ile değiştirin  :) silver sürümden gold sürüme geçmeden bu şekilde yapıyorum. Tamamen yasal  :D
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

elektro77

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 17 Ekim 2020, 15:02:44Listede olan kullanmadiginiz başka bir pic in inc dosyasını açıp icini 12f1822 nin inc dosyası ile değiştirin  :) silver sürümden gold sürüme geçmeden bu şekilde yapıyorum. Tamamen yasal  :D
Çok mantıklı. Aslında benimde ilk aklıma gelen buna benzer bir şey olmuştu ama nasıl yapacağımı bilememiştim. Fakat MB_77 nin  gösterdiği yol işe yaradı. Oda yasal oldu sanırım. Çünkü melab ın kendi sitesinden indirdim. Teşekkür ederim cevabınız için.