Özel Mesajlar

Başlatan ete, 01 Temmuz 2021, 18:26:18

ete

Arkadaşlar,

Bu aralar çok fazla özel mesaj almaya başladım. En baştan söyleyeyim.
Kimsenin şevkini kırmamak için elimden geldiğince mesajları cevaplamaya çalışıyorum.
Ancak bu işe bir sınırlama getirmekde istiyorum.
Biliyorsun bu bir öğrenme , bilgi paylaşım sitesi, Sitemizde kayıtlı bilgili üyelerimizde var hiç bilmeyen bolca üyemizde mevcut. Sağolsun bilen üyelerimiz ellerindengeldiğince soruları cevaplamaya çalışıyorlar. Bu konuda biraz daha çaba gösterirlerse memnun olacağım.
Dediğim gibi sitenin amacı bilmeyenlere bir şeyler öğretmek ve yol göstermek. Bu durumda sorunu olan yada Basic ile ilgili sorusu olan birisinin özel mesajla bunu sorması sizce doğrumu? bence değil. Çünki benzer durumla karşılaşabilecek bir sürü üye var. Soruyu konu başlığı açarak sormak hem sorana fayda sağlayacak hemde sormayanlara da yol gösterici anlamda yardımcı olacaktır. Tabiiki uygun cevaplar geldiği taktirde bu dediklerim geçerli. Gelmediği zaman zaten ben devreye giriyorum. Bu konuda endişeniz olmasın. Meşgul yada seyehatlerde olma durumum hariç tabiiki.

Özellikle yeni üyelerden rica ediyorum. Özel mesaj yazarken kırk defa düşünün. Adı üerinde özel mesaj daha şahsi meseleler için kullanılabilir. Yada başkalarının duymasını istemediğin mesajları özel mesajdan yollayabilirsiniz.
Onun dışındakiler bütün üyeleri ilgilendirmektedir.

Soru sormaktan utanmayın. Herkesin bir acemilik dönemi vardır. Acemilik utanılıcak bir durumda değildir. Site bunun için vardır. Acemilikleri ortadan kaldırmak için buradayız. Ama bunu özel mesajlarla yapmayalım lütfen. Son bir kaç gündür bana mesaj atmış olanlarda gocunmasınlar. Uzun süredir bu mesajı yazmayı planlıyordum zaten.
Bir kaç yıl önce yine benzer durumla karşılaşmış özel mesajları kapatmıştım. Uyarım işe yaramaz ise yeniden kapatmak zorunda kalacağım.
Umarım dikkate alınır dediklerim.

Ete