Analog Kamera

Başlatan Serk@n, 08 Şubat 2022, 14:51:13

Serk@n

Herkese iyi çalışmalar dilerim

Malumunuz doların artmasıyla kablo fiyatları hayli arttı. Analog kameradan görüntüyü kablosuz aktarabilmenin bir yolunu arıyorum. Kamera sistemleri ile uğraşan bir arkadaşımızın tavsiyesine ihtiyacım var.

Sistem eski tip analog. Yani ahd değil.
Bildiklerimize göre hareket edersek bilmediklerimizi de öğrenebiliriz.

alisumer

kablo fiyatı arttı da av verici fiyatı yerinde saydıysa düşünülebilir ;ama bakırın kaynağı bizde bildiğim kadarıyla ithal değil av içindeki malzeme ise kesin ithal
Hep meraktan

Serk@n

Vericilerin fiyatını bilmediğimden kıyaslama yapamıyorum. Ama kablo fiyatlarını sanki dolar 4 kat artmış gibi fırsatçılar 4'e katlamış.

Serk@n

Bu işi 20 Mhz.lik bir mcu ile yapabilir miyiz acaba? Mesela 480p gibi basit bir görüntü için...

alisumer

eskiden av tv kutuları vardı onlara bir transistor ile çıkış katı yükseltici ekleyerek verici gibi çalıştırılıyordu ama artık bulabilirmişin uğraşırmısın değermi bilmem.yadaçinden direk av transmitter alacaksın veya devreyi kendin yapacaksınşema bulmak zor değil googleden
Hep meraktan

ahmet_zxc

analog transistörlerin en ucuzu 100 tl olmuş.
kii alıcı verici yapacaksan birde işletme maliyeti elektrik girecek işin içine onun ne kadar arttığını ben hesaplamakta acziyet yaşıyorum.
kablo maliyeti sebebiyle bunu düşünüyorsanız bence makul mantıklı değil.

yapmaktan ise
https://www.letgo.com/tr-tr/i/kablosuz-radio-receiver-guvenlik-kamera_bd0e1d1b-cd56-4f10-bc90-6ba417350236
bu şekilde bir sistemi 2. el bulmak uyguna almak makul olabilir.

Serk@n

Sorunu bir zamanlama rölesi ile çözdüm. Yakınlarında bir kamera hattı daha vardı. İki kamerayı tek hat üzerinden 10 sn. aralıklarla vererek tek hat üzerinden iki kamerayı çalıştırdım. 50 TL.lik bir zamanlama rölesi ile sorun giderildi. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. İhtiyaç duyan olursa bağlantısı vs. bilgi verebilirim.