220 Giriş 3 Fazlı Asenkron Ac Motor Çalıştırmak

Başlatan rayman, 24 Nisan 2022, 00:55:18

rayman

220 volt girince 3 fazlı motor çalıştırmak istiyorum. Rampa ayarı olması gerekiyor.. Böyle çalışma var , fakat 200volt dc ile çalışıyor.. Acaba bu çalışmayı 310volt dc ile kullansam sorun olur mu mosfetleri değiştirirsem ? Ve izalasyon motor sürücü ir2104 entegre 310 volta göre sorun çıkarmayacak sanırım .. Bu çalışmanın kaynak koduda var , lcd ekran bağlantısı ve kontrol paneli nasıl onu bulamadım ? Lcd ekranında ne olduğu belli değil ? .
https://www.logosfoundation.org/instrum_gwr/thunderwood.html

İlyas KAYA

Bi ara piyasada inverter yoktu kendim yapsam falan diye düşünürken baktım astarı yüzünü geçiyor. 1000 tl ye piyasa da surucu var. Denedim gayet de başarılılar. Shinlin marka. Motorda ses sıfır, tork müthiş. Tek sorun fan sesi.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

rayman

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 24 Nisan 2022, 11:55:56Bi ara piyasada inverter yoktu kendim yapsam falan diye düşünürken baktım astarı yüzünü geçiyor. 1000 tl ye piyasa da surucu var. Denedim gayet de başarılılar. Shinlin marka. Motorda ses sıfır, tork müthiş. Tek sorun fan sesi.

Maaleesef maaliyet fazla evet. Uğraşmaya değer mi değmez mi bilmiyorum ? 6 tane power mosfet , 3 tane motor sürücü ve işlemci , lcd derken bu paralara çıkar.

a.zorba

1 sürücü için hiç bulaşma . özel bir adetli  müşterin varsa olabilir.

rayman

Alıntı yapılan: a.zorba - 24 Nisan 2022, 14:30:511 sürücü için hiç bulaşma . özel bir adetli  müşterin varsa olabilir.
Örnek bir çalışma varmı elinizde denemek isterim.

onurinci

IR2130 diye basit bir entegre var işlemcisiz 3 faz sürüyordu datasheet'inde uygulama vardı.senin yazarın devresini okudum ,bilgisayardaki Midi portundan haberleşerek müziğin ritmine göre döndürüyor motoru,yani bir panel ve LCD yok..

rayman

Alıntı yapılan: onurinci - 25 Nisan 2022, 01:58:42IR2130 diye basit bir entegre var işlemcisiz 3 faz sürüyordu datasheet'inde uygulama vardı.senin yazarın devresini okudum ,bilgisayardaki Midi portundan haberleşerek müziğin ritmine göre döndürüyor motoru,yani bir panel ve LCD yok..
Motoru sürmesi önemli. Fullbridge çalışıyor sanırım burada işlemciden çıkan pwm farklılıkları nedir ? Pwm frekans faz farkları nedir ? 3 tane faz var ve birde ir2104 lerden kontol ucu çıkıyor.. Buraya stm ile çalışma yapılabilir. Pic kısımı iptal edilebilir. Önemli olan işlemciden çıkan bilgiler önemli.