100ma 10000 volt Çalışma Yapmak

Başlatan rayman, 17 Temmuz 2022, 11:24:17

rayman

Neon LAMBA ateşleyiciler için kullanılıyor amacı bu ama ben farklı amaçta kullanacağım... Eht trafosu ile zvs flyback driver olarak bu çalışmayı düşünüyorum pek verimli değil gibi ark yapacağım için kısa devre korumasıda yok ... Uzun süre boyunca 2 tane elektrot yaklaştırıp ark yaptırmam gerekiyor.. Farklı uygulama örneği önerebilen varsa sevinirim.

eğitim mah posta kodu

ahmet_zxc

eski tofaşların ateşleme trafosuna bi role takıp yapabilirsin.

rayman

Sürekli bir ateşleme lazım. Araba yada motor ateşleme sistmemleri motor hareketine göre yapıyor
Örnek bunu yapmam lazım .

onurinci

Mazot için Kalorifer blüror ateşleyici trafoları var,direkt 220 volt,içinden iki adet yumuşak silikon kablo çıkıyor hepsi o kadar, benim kombi el basmalı çakmaklı idi çakmak dağılıp gitti,15 sene evvel iyi para istediler,hurdada gezerken bu trafoyu buldum sigara paketi büyüklüğünde epoxy içinde,niye uzun yazdım,ben evde yokken bastığımız düğme takılıp basık kalmış,bir gün sonra farkedebildim,bozulmamış..

mehmet

Güç kaç watt hesaplanıyor bu akım
ve gerilimde?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

rayman

100ma 1000volt totalpro tp40 modülü datashettinde yazıyor ..... Ve bu seviyede ark yapılınca metal parçalanıyor.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: rayman - 18 Temmuz 2022, 20:06:21Sürekli bir ateşleme lazım. Araba yada motor ateşleme sistmemleri motor hareketine göre yapıyor
Örnek bunu yapmam lazım .
role o sürekli ateşleme kısmını yapıyor. 555 benzeri devreler de var sürmek için

rayman

555 ile yapamazsınız .Mosfet i sürdüğünüzde sekonderi yaklaştırdığınızda ark başlayınca mosfet yanıyor. Aşırı akım çekiyor

rayman

Bu devre dışarda sorunsuz çalışıyor ancak propları suya daldırdığım zaman ark yapmıyor..... Yüksek frekansta olduğu için mi suyu iyonize ettiği için mi bilemedim ? Ama totalpro tp40 denilen modül ile youtubede ki videoda yapılıyor.