Programmer-To-Go Hakkında

Başlatan aRci, 01 Eylül 2022, 18:10:33

aRci

Merhaba;
Programmer-To-Go özelliğini denemek istedim fakat pikkit3 programında bu özellik aktif değil elimdeki pikkit3 orjinal olmadığı için mi böyle aktif etmenin yolu varmı? Bu özelliği kullananız var mı.

ete

Bildiğim kadarı ile bu özellik MPLAB üzerinden kullanımda aktive olabiliyor.
Yani MPLAB moduna geçip oradan yapmalısın.
Ete

aRci

pickit3 programında deneme yaptım mblab modu seçince pickit3 kartının yazılımını siliyor sırada OS dosyasını isityor bu halde mplab ıde yi çalıştırınca programmer kısmında picki3 gözükmüyor.pek anlamadım doğrusu herhalde pickit3 kartına ayrı bir os dosyası yüklenmesi gerekiyor galiba

ete

Epeyce önceside MPLAB üzerinden pickit3 kullanmıştım. Hatırladığım senin kadar zorlanmadan bu işi yaptığım.
Bildiğim kadarı ile tek bir OS hex dosyası var. Geçişlerde hep aynı hex dosyası yükleniyor ve sistem o dosya üzerinden hangi modda çalışacağını ayarlıyor. Bence sende o şekilde dene.
Klasörde hex dosyan olması gerek. MPLAB modunu seçtikten sonra aynı hex dosyası OS olarak yüklet.
Klasörlere (pickit2 - pickit2+ , pickit3 ve pickt3+) bakıyorum hepsinde tek hex dosyası var OS olarak.
Bu arada programlayıcının MPLAB modunda çalışması için MPLABX IDE nin kullanılması gerektiğinide hatırlatayım.
https://www.microchip.com/en-us/tools-resources/develop/mplab-x-ide

Ete

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: aRci - 01 Eylül 2022, 20:03:58pickit3 programında deneme yaptım mblab modu seçince pickit3 kartının yazılımını siliyor sırada OS dosyasını isityor bu halde mplab ıde yi çalıştırınca programmer kısmında picki3 gözükmüyor.pek anlamadım doğrusu herhalde pickit3 kartına ayrı bir os dosyası yüklenmesi gerekiyor galiba

ilk çalıştırmada genelde pickit lerin os yeniden yüklemek ister. orjinal olmasa da içindeki yazılım orjinal olmak zorunda..

ayrıca bazı klone ların içinde eprom yada flash olmuyor maliyeti düşürmek için. bu da bazı özelliklerin çalışmaması anlamına geliyor

mehmet

Farklı yerlerden alınmış bir kaç
klon PK3 ile çalıştım. MPLAB modunda ve
eski usülde P2G düzgün çalışıyor.

MPLAB modundan, eski çalışma şekline
kolayca dönüş yapılabiliyor.
PK3 standalone programı bunu hallediyor.
Siz sadece program klasörü içindeki uygun
.hex dosyasını gösteriyorsunuz.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr