İsis Ares te Hata var mı ?

Başlatan Fatih3755, 09 Ekim 2022, 11:36:10

Fatih3755

Merhabalar daha önce bir deneme kartı ile ilğili sizlerden yardım istemiştim ancak o devrenin ares çizimini yapamadım bende kendim için daha küçük ve kompleks olmayan bir devre tasarladım ve çizimini bitirdim. Baskı devre kısmı ve isis kontrollerini yaptım bir sorun görümüyorum.

Bilgili arkadaşlardan ares ve isis kontrolü rica ediyorum. Varsa yaptığım hata onları güncelleyip baskı alacağım.

DOSYA LİNKİ:

https://s6.dosya.tc/server9/war91f/deneme__1_-2__1_.pdsprj.html

Şimdiden teşekkür ederim..
www.elitatolye.com.tr

elektro77

Gayet başarılı görünüyor. Ben de bir hata bulamadım. lcd nin VEE pinine bağladığın 10K nın kontrast için olduğunu düşünüyorum. Hatırlayamadım ama 10K doğru kontrastı sağlıyor muydu? Kendim için soruyorum.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

Fatih3755

Alıntı yapılan: elektro77 - 10 Ekim 2022, 00:01:05Gayet başarılı görünüyor. Ben de bir hata bulamadım. lcd nin VEE pinine bağladığın 10K nın kontrast için olduğunu düşünüyorum. Hatırlayamadım ama 10K doğru kontrastı sağlıyor muydu? Kendim için soruyorum.

potans ile yer kaplamamak adına 10K direnç ideal Kontrast değerini sağlıyor.

İlginiz için teşekkür ederim.

elektro77

Alıntı yapılan: Fatih3755 - 10 Ekim 2022, 08:49:01potans ile yer kaplamamak adına 10K direnç ideal Kontrast değerini sağlıyor.

İlginiz için teşekkür ederim.
Birde ICSP pin adlarını pcb üzerinde yazarsan daha kullanışlı olur.
Peki VCC yolu üzerine yaptığın çapraz çizgiler nedir?
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

Fatih3755

Alıntı yapılan: elektro77 - 10 Ekim 2022, 09:46:08Birde ICSP pin adlarını pcb üzerinde yazarsan daha kullanışlı olur.

PCB üzerine yazamam çünkü kendim baskı alacağım ön yüze nasıl baskı almam gerektiğini bilmiyorum.
Çapraz Çizgiler Şekil :) bir amacı yok açıkçası hoşuma gitti öyle yaptım. Mahsuru olur mu ki ? bilmiyorum

mehmet

Pickit pin sırasıyla aynı olduktan
sonra isminin yazmasına gerek yok.
Keçeli kalemle 1. pin işaretlense
yeterli olur bence.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Fatih3755

Alıntı yapılan: elektro77 - 10 Ekim 2022, 09:46:08Birde ICSP pin adlarını pcb üzerinde yazarsan daha kullanışlı olur.

acaba 7805 regülatörümü lm2595 gibi bir regülatör ile değiştirmeli miyim ?
karar veremedim

elektro77

Alıntı yapılan: Fatih3755 - 11 Ekim 2022, 20:12:37acaba 7805 regülatörümü lm2595 gibi bir regülatör ile değiştirmeli miyim ?
karar veremedim
bana göre Daha iyi olur. Xl6009 gibi türevleri var. Daha ucuz olur. Ama sogutucusuz  500mamperi geçmeyecekseniz 7805 iş gorur