16C72A 2 adet gönderebilrim

Başlatan mesut25, 17 Ekim 2022, 13:40:48

mesut25

mehaba arkadaşlar elimde 2 adet smd 16c72a  var isteyen olursa kargoyla(karşı ödemeli olara gönderebilim. bir devreden söktüm. belki kulanan olabilir diye  yazdım.

Bu güçlü (200 nanosaniye komut yürütme) ancak programlanması kolay (yalnızca 35 tek kelime komut) CMOS OTP tabanlı 8 bit mikro denetleyici, Microchip'in güçlü PIC® mimarisini 28 pimli bir pakette toplar ve PIC16C5X ve PIC12CXXX ile yukarı doğru uyumludur cihazlar. PIC16C72A, 2 ek zamanlayıcıya sahip 5 kanal 8 bit Analog-Dijital (A/D) dönüştürücü, bir yakalama/karşılaştırma/PWM işlevine sahiptir ve senkron seri bağlantı noktası, 3 kablolu Seri Çevresel Arabirim (SPI) olarak yapılandırılabilir. ™) veya 2 kablolu Inter-Integrated Circuit (I²C™) veriyolu. Tüm bu özellikler onu otomotiv, endüstriyel, ev aletleri ve tüketici uygulamalarında daha ileri seviye A/D uygulamaları için ideal kılar.

mehmet

C serisi bir daha programlanmaz ki...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ete

OTP (One Time Programable) diye özellikle belirtilmiş. Bu tek sefer programlanabilen işlemciler için kullanılan bir terim.
Bu entegreler bir devreden söküldü ise bir kereliğine programlanıp oraya takılmış dmektir. Dolayısıyla ikinci defa programlayamazsınız . Onlar çöp olmuş bir işe yaramazlar.

Ete

mesut25

bu sitede biri kulanır diye  özenle sökmüştüm.krıstallerini bile almıştım.bilmiyordum herkeze kolay gelsin. ete hocam a sevgiler..

efehurkan

Merhabalar picler artık çok pahalı pic 16f877a yerine PIC16F887 kullanabilirmiyim acaba? veya 16f877a uygun alabileceğim yer var mıdır?

ete

Bacak sayısı ve özellikler açısından uyum gösteren pic'ler bir birlerinin yerine kullanılabilir.
Dikkat edilmesi gereken tek şey register ayarlarıdır.
Mesela 16F877 de ADCON registerlerinin ayarladığı Analaog girişleri 16F887 de Ansel registeri ayarlıyor.
16F877 de 1 adet Comparatör varken 887 de iki komparatör var.
Sonuçta Data sheete bakarak programınızın gerektirdiği ayarlamaları yapmanız gerekir.

Ete