Dairesel Rulet İçin Algoritma Tavsiyesi İstiyorum

Başlatan tolganor, 12 Ekim 2023, 22:28:35

tolganor

Herkeze merhaba. 10 Adet yada belirli bir sayıda daire şeklindeki LED'i dairesel olarak önce çok hızlı sonra yavaşlayan ve herhangi bir LED'in üzerine gelip duracak yazılım için ne kullanılmasını önerirsiniz?

Matematiksel işlem ile mi? Farklı yöntemler nelerdir?

(Rulet yapılacak)
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

mehmet

Bir analog girişten minik antenli
alıcı yapın. Okuduğunuz adc değerinin
son hanesi istediğiniz değer olur.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

alisumer

ciddi ciddi rulet yapmak için tavsiye mi istiyor :)bide parantez içinde yazmış
Hep meraktan

ete

AliSümer,
Rulet yapılmasını ayıplar gibi bir söylemin var sanki. Ne amaçla rulet yapacağını bilmiyoruz bu nedenle ön yargılı olmamak daha doğru olur. Oyuncak rulet de yapabilir. Gerçek rulet yapsa bile onun kararı bunuda ayıplamak gerekmez.

ete

alisumer

haklı olabilirsiniz hocam nedense bana bir kumarhane kurmak için yardım istiyormuş gibi geldi.biraz da komik sadece talep tarzı yoksa hor görmüyorum kimseyi.
Hep meraktan

alisumer

hadi fikrimi de söyliyim iyi niyetimin göstergesi olarak bu tarz makinelerde donanımsal rasgele sayı üreticisi kullanılır genellikle tabi hile yapıp sürekli kasanın kazanmasını istiyorsanız yazılımla da yapabilirsiniz. donanım olarak bir yöntem basitleştirilmiş şekli ile yüksek çözünürlüklü  ADC ile kapasitör dolma boşalma sürelerindeki termal yada parazitsel süre değişiklikleri baz alınır sana en uygun olanı da kapasitör boşalma süresi uygun gibi görüyorum çünkü ilk önce dolu hali ile hızlı dönmeyi simüle ederken yavaş yavaş boşalırken de dönme işleminin yavaşlamasını canlandırabilirsiniz. eğer çipi beslediğiniz regülatörde kapasitör kullanmaz iseniz daha iyi olur girişteki parazit sistemin daha kararsız şarj olmasını ve öngörülemeyen bir sürede sönmesine neden olabilir iş görür
Hep meraktan