pwm kontrol

Başlatan colddanger, 06 Ağustos 2012, 14:31:13

colddanger

hocam merhaba
tek Button üzerinden 8 bit  pwm kontrolu yapmak istiyorum.pwm bilgilerim yavaş=150 orta=200 hızlı=255 olmasını istiyorum. Mantık olarak butona her bastıgımda hafızamda kayıtlı pwm bilgisini aktif edecegim.Fakat hangi komutları kullanmam gerektiğini bir türlü anlayamadım.
forum sayfalarına baktım ama yeterlibilgiyi bulamadım.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ete

Ders notlarında PWM konusunu incele istersen. Özelliklede HPWM konusuna bakıver.
sürekli bir PWM sinyalinden bahsediyorsan HPWM çıkışlarını kullanman gerekiyor. 8 bit kullanacak isen kullanman gereken komut,
hpwm kanal,duty,frekans
Kanal işlemcide birden fazla kanal var ise hangisi olduğu  tek kanal ise 1 kullanılacaktır.
Duty değeri ise sinyakin HIGH süresini belirler. 255 değeir %100'e tekabül eder. 127 değeri %50 yi gösterir.
Frekans ise sinyalin frekansını belirler. Min 245 maksimum 500Khz civarında bir değer olabilir.

Bu komut yalnızca HPWM özelliği olan işlemciler için kullanılabilir. Diğer işlemcilerde kendin sinyal yaratmak zorundasın.

Ete

colddanger

teşekkürler hocam ders notlarına biraz daha bakayım.kafa kurcalayan bir şey olursa yardımlarınızı tekrar isterim.