alibaba express

Başlatan mitec, 29 Ekim 2012, 20:51:58

mitec

alibaba ismini çokça duymama rağmen hiç alışveriş yapmadığım bir site. forum arkadaşlarımdan mutlaka alış veriş yapanlar olmuştur mesela 50 adet ds 18b20 ye ihtiyacım var siz ne kadara alıyorsunuz bilmiyorum ama benim bulabildiğim en uygun fiyat 3.00 tl. Alibabada 50 adet 44.5 $ üstelik free shipping
yaklaşık olarak 80 tl tutuyor oysa burada 150 tl
fakat buradan nasıl alışveriş yapılır bunun gümrüğü falan varmıdır  bana ekstra bir maliyet çıkar mı söylenen zamanda gelirmi v.s bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim

fatih_27

Tabi ki telefon sipariş etmiştim en son.
Sistem şu şekilde;

Max 100$'a kadar tek olarak ürün siparişinde ve gift olarak (Hediye,oyuncak v.s.) olarak göndertim yaptırdığınızda gümrükte takılma sorunu olmuyor.Hele ki yılbaşı geliyor tam gift sırası 8)

Eğer birdn çok ürün sipariş edeceksen şöyle yap.Misal x ürünü al arkadaşının adını ve adresini,ikinci ürünü al diğer bir adresi ver gibi işin kurnazlığına kaçabilirsin..

Ödeme sistemi havuz sistemi bildiğin sahibinden.com v.s. gibi get sistemi.

Mucit23

Alibaba Daha çok toptancıların yeridir. Eğer 50 adet gibi düşük sayılarda ürün getirecekseniz aliexpress' i tavsiye ederim.

Şimdiye kadar en fazla 130 dolar tutarında bir alışveriş yapmıştım. Sıkıntı olmadan geldi. Bildiğim kadarıyla üst sınırlar 150$  veya 100€,
Bu değerlerin üzerinde sipariş yaparsan gümrüğe takılma olasılığı artar.

Aynı üründen çok fazlada getirecekseniz fatih_27 nin dediği gibi farklı kişiler adına parça parça getirtin. Zaten çoğunda kargo ücreti yok...
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

kotan04

turkiyede 80 tl olan cihaz bu sitede 280$ garip

Mucit23

Alıntı yapılan: kotan04 - 12 Aralık 2012, 21:25:49
turkiyede 80 tl olan cihaz bu sitede 280$ garip

Nedir bu cihaz?

Adam Belki 10 Adet birden satıyordur o fiyata. Yani min. 10 adet alabilirsiniz gibi düşünün.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

kotan04

bir kontrol cihazi bu arada altinda orders 3 yaziyor sanirim bahsettiygin bu