Mikrodenetleyici ve Ethernet haberleşmesi

Başlatan mustafa, 25 Kasım 2012, 21:25:48

mustafa

Merhaba arkadaşlar  ,
Bir süredir ethernet haberleşmesi üzerine çalışıyorum. Barış SAMANCI nın hazırlamış olduğu notları okudum ve yerli ve yabancı siteler üzerinden araştırma yaptım ancak tam olarak tatmin edici bir çalışma bulamadım. Hazır kitler var ancak ben onları almaktansa kendim tasarlamak için çalışıyorum. Bazı arkadaşlar C nin kütüphanelerinden faydalandıklarını bahsetmişler ama ben pbp veya proton kullanıyorum ve bu diller ile yazılmış herhangi bir örnek de malesef bulamadım. TCP/IP ye göre  UDP protokolünün biraz daha kolay olduğunu öğrendim ve o konuda araştırma yaptım ancak yine birşey çıkmadı. Acaba siz değerli arkadaşlarımdan daha önce bu konu ile uğraşmış veya proton ile bu konu ile alakalı yazılmış programı olan bir arkadaşım var ise yardımcı olursa sevinirim.Hepinize iyi çalışmalar.

ete

Ben kendi adıma hiç uğraşmadığımı belirteyim   Genelde her konuyanbalıklama atlamak yerine bana lazım olan konuları araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Ethernet kontrolü her halde en aon lazım olacak haberleşme sistemlerinden birisi.
Umarım birileri uğraşmıştır.
Ete

Mucit23

Basicde Ethernet üzerine örnek bulman bayağı zor. Protonda var ethernet deney kiti. Adamlar koduyla birlikte satıyorlar.

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

F®T

Ferhat bu kiti inceleme fırsatın oldumu?Neler yapılabililiyor?Almaya değermi.?
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Mucit23

Öyle ayrıntılı incelemedim ama kesinlikle değmez. Çok eski modası geçmiş bir şey. Ethernet ile uğraşacaksanız ebay den3-5$'a ENC28J60 modül almak daha mantıklı
http://www.ebay.com/itm/ENC28J60-Ethernet-LAN-Network-Module-For-Arduino-SPI-AVR-PIC-LPC-STM32-/221539774244?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3394ccaf24
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

F®T

Tamamdır teşekkürler.Dediğin modülü incelerim...
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.