cep telefonu ile konturlu telefon

Başlatan beyazıt, 02 Ocak 2013, 22:07:21

beyazıt

ete hocam merhabalar amcamın büfesi var burda kontörlü telefon var fakat bunun maliyeti biraz fazla yanı fatura kabarık geliyor şöyle birşey yapabilirmiyiz LCD göstergeli cep telefonu bağlanacak konusma cep telefonu üzerinden yapılacak zamanı dakikayı LCD ekranda gösterecek böyle birşey düşündüm yardımlarınızı beklıyorum tşk

Mucit23

Ben söyliyeyim.

Aklıma bir fikir geldi şimdi.

Ben olsaydım şu piyasada bolca bulunan Sim900 GSM modüllerinde alırdım. Üzerinde biraz çalışır seri port üzerinden nasıl arama yapılıp mesaj çekildiğini öğrenirdim.

Daha sonra uygun bir MCU alıp uygun bir LCD ve Tuş takımı ile Bir sistem tasarlayıp cep telefonu benzeri bir program yazardım. Fazla komplex değil. Tuş takımı olacak.  Kullanıcının girdiği numaraları uygun bir şekilde arama yönetimini yapacak. Kısacası Sim900 ile Kullanıcı arasındaki iletişimi sağlayıp kontrol altında tutacak. Kendisi konuşma süresini kayıtlarını tutup isteğe göre tutarı hesaplayıp ekranda gösterebilecek.  ;)

Ardından sistem boş bir Telefon kutusuna giydirilirse sistemin normal telefondan farkı kalmaz. Tek farkı GSM hattını kullanabilir olması...

Amcan herhangi bir GSM operatöründen Sınırsız bir faturalı hat alıp aydan aya sabit ücret öder, Aylık kaç dakika konuşulup ne kadar ödeniyor bilmiyorum ama eğer uygun bir paket vs alınırsa çok karlı olabilir.

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

İstenenlerikarşılayacak bir cihazın muhtemelene bluetooth üzerinden çalışanbir sistemle yapılabileceğini düşünüyorum.
Bunun örnekleri mevcut. Bazı arabalarda bu sistem mevcut şu anda arabaya girer girmez bluetooth hemen araçla eşleşir ve telefon araç sisteminde aktif hale gelir. Sonra aracın tuşlarını kullanarak telefonda arama yapabilirsiniz. Tabiiki bu nu yapabilmek için bu konularda uzmanlaşmış olmak gerekir ki hiç bir bilgimin olmadığı bir alan maalesef.

Ete

sinancnc

bence basit bir 3310 al arkasını sök... Bir kablo ile microfon çıkışını pice gir pic devresine bir adet buton koy karşıdan ses gelince kullanıcının o butona basmasını sağla butona basınca micofonu aktif et ve ayrıca süre saydırmaya başla bu sayede en ucuz bas konuşlu cep telefonu yapmış olursun.. bu sistem telefon kapansada süre saymaya devam eder ama halen ihtiyacın varsa mesaj atarsan tam detay yazayım ...
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

beyazıt

bu olayı çözmem lazım hala araştırma içindeyim fakat bir çözüme ulaşamadım yardım edebilirseniz çook sevinirim  tşk

Mucit23

Burada seni çözüme ulaştıracak bir sürü fikir verildi. Senin yardım beklentin nedir?
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

sinancnc

bencede bir verilen fikirlerden birisine başla takıldığın yerlerde aşama aşama sorarak gidersen bu işten çok iyi anlayan arkadaşlar mevcut daha noktasal yardımcı olabilirler. Ben bir projeyi yapmaya başlıyor takıldığım yerde soruyor ve anında cevap alabiliyorum.
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

beyazıt

sayın mucıt bey sız neden her seferınde ınsanları rencıde edıcı konusmalar yapıyorsunuz  eğer bu işten tam anlamıyla anlıyorsanız ya yardımcı olun yada yazmayın lütfen

gogoce

GSM MODEME ATA,05xxxxxxxxx;  Gibi bir komut gönderirseniz hemen akabinde girdiğiniz numarayı aramaya başlar . Gsm modemlerle uğraşıyorum fakat konuşma süresinin yanında ücretlendirme konusunda pek bir bilgiye raslamadım . Bu konuda modemin yanı sıra GSM şebekesinin de buna izin vermesi konuşma esnasında Carrier gibi bir ücret datasını göndermesi gerekir diye düşünüyorum

saygılar
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar