Herşey için çok sağolun Ete hocam

Başlatan RePtiR, 04 Ocak 2013, 22:25:23

RePtiR

İlk üye olduğum günler çok heyecanlı ve yeni şeyler öğrenmenin hazzı ile sürekli sorular soruyordum :)
Şimdi ise; sizin ilk adımları atmama yardım ettiğiniz bu yolda baya ilerledim ve şimdi: bir firmada arge sorumlusu olarak çalışıyorum.

10 yaşımda(şimdi 35 yaşımdayım) iken tanıştığım PC ile ilk tanışmamdan 1 hafta sonra QBasic'i keşfettim ve Help menüsündeki komutları yazarak ne işe yaradıklarını deneme yolu ile öğrenmiştim :)
(O zamanlar bilgiye bu kadar kolay ulaşılamıyordu.)
O zamandan beri program yazıyordum.

Sonra PIC denilen bir şeyin olduğunu öğrendim ve aldığım 2 kitaptan sonra "-İnternette bu konu ile ilgili birileri birşeyler yazmıştır mutlaka. Sonuçta bunu ilk keşfeden ben değilimdir." diyerek ilk baktığım sayfada sizi buldum.

Sayenizde bilgiye hızlıca ulaşabiliyordum. PIC, kristal, kondansatör, direnç derken bir baktım elektronik devreler tasarlıyor ve bunlara program yükleyerek iş yaptırıyorum :) Bilgisayarın içinde hapsolmuş fikirler, düşünce ve mantığın bilgisayar dışına çıkarak gerçek hayatta size hareket olarak tepki verdiğini görmek benim için en güzel duyguydu.

Ete hocam;
Çok uzun zamandır yazmak istediğim bu yazıyı bu kadar geciktirdiğim için de ayrıca bir burukluk var içimde fakat geç olması hiç olmamasından iyidir diyerek bu gün klavyeyi elime aldım.

Belki farkındasınız, belki de değilsiniz. Benim böylesine güzel duyguları yaşamama ve bukadar severek yaptığım bu hobinin, eğlenceyi geçerek ülkemizde nadir olarak karşılaştığımız, işini severek yapan insanlardan biri olmama yardım ettiniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.
Her şey için çok teşekkürler hocam.

ete

Yardımcı olabildi isem ne mutlu bana.
Pek çok kişiden benzer mesajlar alıyorum. Beni gururlandırıyor.
Gerçekten güzel bir duygu bu yaşamak lazım.
Hepinize bende teşekkür ederim. Bu güzel anları bana yaşattığınız için.
Ete

elektro2008

Ayrıca RePtir arkadaşımın kadar uzman olmasam da yeni başlayan birisi olarak  Bıkmadan, Sıkılmadan yardımcı olmanıza hayranım Hocam.

Benmi öğreticem araştırsın, bana kimse öğretmedi, bende araştırıp mücadele verdim öğrendim diyebilirdiniz.

Aksine var gücünüzle  vermiş olduğunuz bu mücadeleden dolayı ayrıca bende sizi kutluyorum Hocam.

Allah Razı Olsun sizden ve sizler gibi topluma yararlı olmak için mücadele veren tüm Ağabey ve Ustalarımdan.

Saygılar.