Proteus 8 Çıktı.

Başlatan haberlesme, 21 Ocak 2013, 18:05:41

haberlesme

Hocam proteus 8 çıkmış inceleme imkanınız oldumu ?

ete

Çıktı da henüz bizim piyasaya girmedi.

Demosu yüklenebilir ama açıkçası çok da merak etmiyorum.

Ete

haberlesme

Evet hocam siz sadece simulasyon için kullanıyodunuz zaten gerçi hepimiz öyle.

haberlesme

Hocam ben demosunuda indirdim ama hiç merak edilcek gibi değil saçma geldi bana biraz.

yucelll

Alıntı yapılan: ete - 21 Ocak 2013, 19:58:35
Çıktı da henüz bizim piyasaya girmedi.

Demosu yüklenebilir ama açıkçası çok da merak etmiyorum.

Ete

normalde hangi programı kullanırsınız çizim ve baskı devre için?

ete

Lisanslı Sprint-Layout kullanıyorum.

Ete

toprak

Orjinali bizim piyasaya çıktığı zaman lisanslı gibi tüm özellikleri olur mu acaba?
Kişi kesinliklerle başlarsa gideceği yer kuşkulardır, ama kuşkularla başlayacak kadar doygun ise kesinliklere ulaşır.

ete

Zaten fiyatı 59-60TL bir şey.  Gördüğüm en basit PCB çizim programı üstelik.

Ete

toprak

Sprınt Layout mu en basit çizim programı Hocam. Denememiştim.
Ama merak etttiğim birşey var.
İnternette genelde karşımıza proteus ile çizilmiş devreler çıkıyor.
Bu proteusun yaygın kullanılmasından dolayı mı yoksa öyle değil mi.
Proteus bu alanda en iyisi mi?
Hep proteusda çizim yaptım. Şimdi 7.7 sürümünü kullanıyorum. 8 çıkarsa onu kullanacağım.
Diğerlerini incelemek isterdim. Ama internette dediğim gibi karşıma hep proteus çizimleri çıktığı için diğerlerini tercih etmedim.
Kişi kesinliklerle başlarsa gideceği yer kuşkulardır, ama kuşkularla başlayacak kadar doygun ise kesinliklere ulaşır.

yucelll

Srint layout 5.0 mıydı bende var öyle bir sürümü bende bir devre çizdim ve baskı devresini çıkarıp kullanmıştım kullanımı gerçekten basit.
Biraz kütüphanesini zenginleştireceksin, olamayan kılıfları vb. ekliceksin tamamdır. Ama simülasyon yok.

Bu arada en iyi elektronik tasarım programının "Altium Designer" olduğunu araştırmalarımdan öğrendim. Sonra PC ye kurdum. Böyle karmaşık bir program olamaz. Hiç bişe anlamadım ama gerçekten profesyonel bir program.

Şu an proteus kullanıyorum. Proteus kullanmasam da Sprint Layout kullanırdım.
Eagleyi beğenmiyorum, şu an yüklü PC de ama sadece devre şemasına bakmak için yükledim. Nette bazı dosyaları Eagle formatında buldum da devre şemalarına bakıyorum vb.

toprak

Proteus 7.10 u kurmuştum aresde negatit çıktı alamıyordum. O yüzden 7.7 ye geri döndüm.
Umarım proteus 8 de aynı sorun yoktur. Kullananların görüşlerini bekleyeceğim 8 için.

greatgonzo

Arkadaşlar 8 sürümünde oscon registerini simüle edebiliyor mu ?

İyi çalışmalar...

umiter

Merhaba,

Yeni sürümde en öne çıkan özellik bir kod editorun yazılıma eklenmesi, C kodunu kendi derleyebiliyor bunun yanında debug işlemleri için özel bir çalışma çıkartılmış.

Arayüz görünümü .net uygulamalarının arayüzüne yaklaştırılmış,projedeki malzemeler EDI ( ERP deyimi ) modunda çalışabiliyor.

Saygılarımla.
Bilgi elde edilmesi zor,  tüketilmesi kolay bir bulamaçtır.