Kamera Parazitleri

Başlatan sinancnc, 01 Şubat 2013, 23:47:42

sinancnc

Şirkette güvenlik kameraları olarak kullandığımız cihazlar makinalar çalıştığında aşırı parazitli gösteriyor makinaları kapatınca hiç sorun yok kameraların giriş ve çıkış voltajlarına 100 nf birer kondansatör bağlasak görüntü düzelirmi sizce ne gibi önlemler alınabilir....
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

İlyas KAYA

Sinan bey; Beslemelerinde ne kullanıyorsunuz ? Trafo ? SMPS ?
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

sinancnc

SMPS kullanıyoruz ilyas bey..
Şirkete aylık 100 bin tl fatura gelecek kadar yoğun makina kullanımı var ayrıca her yer kablo tesisat...

İlyas KAYA

SMPS lerde şebeke filtresi mevcud. Bu nedenle şebekeden sorun çıkartmayacaktır.

Kabloları aynalı tip mi örgü tip mi ? kullanıyorsunuz ? Yada her ikisi birden ?
Aynalı dediğimiz en dışta aluminyum folyo vardır.

sinancnc

Dışında bahsettiğiniz gibi bir folyo yok isterseniz yarın fotoğraf çekeyim ekleyeyim sistemi..

İlyas KAYA

Olur sinan bey.
İsterseniz kameralardan bir tanesinin hattını kanal dışından folyo ve örgülü kablo ile çekin ve örgüyü karşılıklı olarak GND(eksi hatta) ye bağlayıp deneyin.
Büyük ihtimal düzelecektir.

sinancnc

Yarın fotoğraf ekliyorum ayrıca en kısa olan hatta deneyeceğim dediğinizi.. Kondansatör faydalı olurmu sizce... Teşekkür ederim...

İlyas KAYA

SMPS eğer tam filtre edemiyor ise denemekte fayda var.
Kondansatörü kameranın en yakın noktasında ve kablonun ilk SMPS çıkışına bağlayıp deneyin.

Eğer çözüm olmazsa hem besleme hemde görüntüyü aktardığınız kabloyu koaksiyel kaliteli CCTV kabloları çekmeniz gerekecektir.

Kabelsan bu konuda güzel ürünler üretiyor.

Bir başka konu kameralardan olmaya bilirde. Kamerayı bağladığınız bir kayıt cihazı veya dağıtıcı varsa o da şebekeden parazit alabilir. Cihazı UPS ile çalıştırıp deneyin .

sinancnc

Yarın bu firmayıda arıyorum. + Önerilen çözümleride uyguluyorum ve sonuçları yazıyorum.. Teşekkür ederim. Allah Rahatlık versin.

deepdiver

Parazit besleme değil video kablosundan meydana geliyordur. Bu durumda video kablolarını shield'li (bakır tel örgü) kaliteli kablolar ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Tüm işlemciler aynı hızda bekler!