pcb en az yol atlaması yapmanın yolları ?

Başlatan sinancnc, 08 Mart 2013, 19:15:47

sinancnc

Arkadaşlar mucit23 beyin step motor sürücüsü adlı paylaşımına bir takım değişiklikler yaparak pcbyi karta basmaya karar verdim fakat nasıl dizersem dizeyim atlamayı 5 yolun altına indiremedim öneriniz olursa dosyayı ek olarak ekliyorum saygılar.
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

İlyas KAYA

Sinan bey 5 atlama hiçbirşey değil ki. 5 atlama ile yapılmış bir hali var mı ?
Ben çizime başladım daha şimdiden 5 atlama var ki mecburen oluyor.

Ayrıca isis dosyasını da ekleyebilirmisiniz.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

sinancnc

İlyas bey tekrar merhaba eki güncelledim isis ares bas ve hex tümü ekte saygılar

sinancnc

buda benim öngörüm oldu lcd çevresini boşaltınca atlama sayısı çoğaldı.. Fakat neden böyle bir konu açtın derseniz bazı internetten çok zengin kompanet sayılı kart indiriyorum adamlar mükemmel dizmiş bozuyorum aynı düzeni bulana kadar atlama 2 veya 3 adet artıyor..:)

İlyas KAYA

Sinan bey osilatör nerede pic nerede :)
PİC'in kendine ait bir osilatörü yok iç osilatör kullanılmış.
Peki girişteki osilatör ne işe yarıyor ? :S

Devrenin orjinal hali varmı elinizde ?

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

sinancnc

Çok haklısınız anlatmalıydım ben  o osilatoru klemens kompanenti yerine kullanıyorum orjinalini bulmaya çalışıyorum..

McB

Sn sinancnc;

Klemens kompanenti t-block 'dur.

Kolay gelsin.
İmkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım.
Fatih Sultan Mehmet

sinancnc

sinancnc

Mucit23

Kartı okadar küçültmeme rağmen 10-12 atlamadan aşağı yapamadım. Atlamalar olmak zorunda. Olmayacak dersen zaten çift taraflı basarsın..
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

sinancnc

mucit bey örnekteki devrenizi uygulamaya döktüm fakat ekran çalışmasına ragmen step motoru çalıştıramadım ..Step motorun sağlam olduğundan eminim daha önce direk pic ile 2003a ile yaptığım devreye bağladığımda çalışıyor. acaba bu step motor sürücül
erinde similasyonda olmadığı halde +5 volt veya reset bacağı veyahut osc bacağı gibi sonradan yapmam gereken bir şeymi var saygılar ?

pic16f628a atlama teli ile 5 volt verdim similasyonda o gözükmüyor fakat diğerleri hepsi aynı...

3mZ

Sinan o kartı mucit23 yaptıysa olduğundan daha fazla küçültebileceğini sanmıyorum baskı devre bir sanattır mucitte bu sanatın tozunu attıran bi arkadaşımız  :)

sinancnc

yok devreyi küçültmekten vazgeçip bastım ama çalıştıramadım atladığım bir yerler olmalı

Mucit23

l298 in dibine bak orada hata olma ihtimali çok yuksek
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

sinancnc

L297 16 nolu osc bacagına elimde olan 104 numaralı seramik cap bagladım... birde 15 nolu pota bağlı 18 yerine 22 k bağladım sorunlu yaptığım işler bunlar bir diğeride proğrama hiç bekleme vermediğim halde lcd hemen geliyor ve tuşlar yaklaşık 45 saniye bekledikten sonra göreve giriyor