Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

est32

bizim halkımız birşeyi yapıp satmak için uğraşmaz, her zaman hazıra kaçar.
Eğer uğraşıp da yapacaksa zaten sakınmaya gerek yok, ilham alsın yapsın önemli değil.
Zamanında forumlardan tanıdığım kişilerin tasarladığı bir çok devrenin elektronikçilerde fahiş fiyatlara satıldığını gördüm. Dükkan sahibinin de "BUNLARI KONYALI HOCALAR TASARLAYIP SATIYOR" diye de kandırıldığını.
Buna en iyi örnek mucit23, aynı sıkıntıyı kendi tasarladığı bir devrede yaşadı...

kuylus

Maalesef  piyasada  gerçek manada  iş yapabilen   çok az kişi var bir çogu  ondan bundan  çaldıgı  kodlarla ve şemalarla  sanki kendi yapmış gibi  piyasaya  sürüp para kazanıyor, bu konuda piyasada biline bazı firmalar   rus sitelerinde   kodları ve şemaları açıkca verilmiş devreleri kendi  yapmış gibi kendi adına  piyasada satan firmalar mevcut, mezun olan   10 muhendisden 9 u  sadece  maaşını alıp   yıllık izinleri olsun yeter mantıgı ile   hiç bir üretime ve  gelişmeye katkıda bulunmuyor,  bir çok kişinin forumlarda  gezinmesinin tek sebebi, beleşçilik, ugraşmadan iş bitirmek, verilen ödevi  birilerine  yaptırmak,  halen  foruma gelip  işine yarayan devrenin hazır pcb sini bile utanmadan isteyebilen ler mevcut.

Bu  yüzden   forumlarda  zamanını, bilgisini ve emeğini  harcayıp elinden geldiğince yardım eden  herkese  saygı duyuyorum ve  gönülleri neyi ve ne şekilde yayınlamak istiyor ise de  ona razı olup, geliştirmek isteyenlere  fikir vermesi açısından da  faydalı oalcagını sanıyorum

MS_59

mehmet

ete

Proteus arkadaşımız Saat sistemine, Tarih eklemiştir.
Hex dosyası ilişiktedir.

Ete

MS_59

arkadaşlar saatin videosunu ve ayrıntıları akşama paylaşırım şimdi işyerindeyim
mehmet

kuylus

Güzel , tarih  olayı  yana dogru kayarak olsa imiş daha da güzel olurdu yinede  güzel olmuş

MS_59

bildiğiniz gibi saate tarih  gün/ay/yıl olarak eklendi

saate enerji verdikten sonra açılış yazısı kaybolmadan set tuşuna basılırsa yazı kaybolduğunda
ilk olarak saat simgesi görülür ve saat gösterim süresi (0-255 arasında) ayarlanabilir
tekrar set tuşuna basılırsa ekranda civalı termometre ve takvim yaprağı simgesi görülür.
Burada ayarlacak süre ise hem tarih hemde derece gösterim süresidir yine buda (0-255 arasında)ayarlanabilir
ekranda saat gösterirken set tuşuna basılırsa saat ayarlanır
ekranda tarih gösterirken set tuşuna basılırsa tarih ayarlanır
saatin çalışan videosu aşağıdadır
yalnız videodaki gibi saat ve dakika arasındaki noktalar hareketli değildir
matrix saat tarih derece
mehmet

beyazıt

ellerinize sağlık cok güzel olmuş  aceba pcb olarak paylaşım yapacakmısınız tşk

kuylus

Proteus

Pic de   yer kaldımı acaba , birde  videodaki  ortada bulunan noktaların aşagı dogru kayması güzel imiş  paylaşılanda olmaaması hafıza sorunumu acaba

MS_59

kayar noktalı dosya ilişiktedir.
pcb'de değişiklik yapıyorum ama bu aralar fazla boş vaktim yok

Edit (ETE) :Program da ufak bir kusur varmış düzeltip yeniledim.
mehmet

beyazıt

PCB'yi sabırsızlıka bekliyorum  tekrardan ellerine sağlık

MS_59

arkadaşlar

PCB çizimi hazır yalnız EAGLE ile çizildi eğer bu programı kullanmıyorsanız PDF formatına çevirip veririm
ETE hocanın ve benim paylaştığım tarihli hex. dosyalarını, isis ve eagle PCB dosyalarını paket olarak ekliyorum
mehmet

muhsin kamer

İşte budur.

Yazılım ve çizim hepsi bir arada, Elektronik 'e hizmet böyle olur, emeği geçenlere teşekkür ederim.

gogoce

süper çalışma olmuş emeği geçen herkese teşekkürler

gogoce
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

beyazıt

Alıntı yapılan: proteus - 21 Haziran 2013, 21:24:23
arkadaşlar

PCB çizimi hazır yalnız EAGLE ile çizildi eğer bu programı kullanmıyorsanız PDF formatına çevirip veririm
ETE hocanın ve benim paylaştığım tarihli hex. dosyalarını, isis ve eagle PCB dosyalarını paket olarak ekliyorum

ellerine sağlık fakat bu egaleden nasıl cıktı alacağız tşk