seri iletişim karekterler sorunu ıf else kontrol edemıyorum

Başlatan mesut25, 30 Temmuz 2013, 19:48:56

mesut25

merhaba arkadaşlar amacım bluetooth kontrol androit yazılım ile  bunun için seri iletişim yenı geçtim saolsun ete hocamızın seri iletişim dersleri ve bazı kaynak kodları nı kulanarak  birşeyler yapmaya çalışıyorum nedense 1 ledi yakamdım :) aslında bu konuda yardım beklıyorum kulanmak istedigim pıc 18f2550 bu usb kulanmıştım seri iletişim ilgili proje yok confıg ayarları yok
Include "MODEDEFS.BAS"

OPTION_REG.7=0
DEFINE HSER_RCSTA 90h ' Enable serial port & continuous receive
DEFINE HSER_TXSTA 20h ' Enable transmit, BRGH = 0
DEFINE HSER_SPBRG 25 ' 2400 Baud @ 4MHz, 0.17%
DEFINE HSER_CLROERR 1 ' Clear overflow automatically ' Set baud rate To 56Kbps
Dim LED As Byte
Dim MES As Byte
Cls
Clear 'LIMPIO A RAM AO INICIAR
Device 16F877
loopy:

HSerIn [LED]
If LED=""Then
Cls
Clear
MES=LED
Low PORTB.1
EndIf

HSerOut[Hex,MES]
If MES=33 Then
High PORTB.1

ElseIf MES = 77 Then
Low PORTB.1

EndIf
GoTo loopy
End

bende bazı örnekler le 16f877 yazmaya karar verdim ve şu kodla led degişkenıne gelen veriyi ıf else ile sorgulayıp ledi yakıp söndürmek di çalışmadıgını gördüm ve HSerOut[Hex,MES] bu kodla lede gelen veri gmreyim dedim gönderdiklerim alakası olmadıgını yanı A gönderiyon gelen verinin .
? oldugunu gördüm sonra gelen veriyi hex çevirmek bunu mes degişkenınne attım gelen karekteri ıf elsede yorum ladım yinede çalışmadı  en sade halıyle yazdıgımda led degişkenı boş sa led yansın doluylsa led sönsün yazmıştım  programı çalıştırdıgım zaman  led sönük bır harfe basınca led yandı  yanı ben veri gönderince led degişkenın dolması gerekırken  boşalması anlamdım yanı yazdıgım kodlarım tam tersi çalışıyo   ete  hocamızın derslerde yazmış oldu kodları kulanırsam ise hiç bir veriye ulaşamadım