Y

yenı baslıyorum

Başlatan yakup, 09 Eylül 2013, 20:36:12

yakup

merhaba ete abi bende pbp programlamaya baslamaya kararverdım senın yazılarını okudum bugun  su ana kadar yaptıklarım mcs ındırdım kurdum pbp 2.60 ındırdım kurdum (ilaçlı olanı) proteus 7.10 ındırdım kurdum  yaptıklarım bunlar bırde abı senın tavsıyen uzerne pickit 2 alacagım bırde deneme kartı varmıs onuda alacagım ama ne alacagımı bılmıyorum senın verdıgın orneklerden aldıgım ornek uygulamaları denemek ıcın derledım ama masa ustune 4 tane falan dosya geldı hex de vardı ıcınde bı sorum olucak bu konuyla ılgılı pic e aktarırken sadece hex dosyasınımı atıyoruz yoksa cıkan dosyaların hepsınımı atıyoruz

şimdiden tesekkurler yardımalrınz ıcın saygılarımla

ete

Öncelikle aramıza hoş geldin. Yeni uğraşında başarılar diliyorum. Azmedersen mutlaka başarırsın merak etme.
Takıldığın yerleri sorarsın.

İŞlemciye yalnızca HEX dosyası yazılır. Diğerleri derleme esnasında kullanılan yardımcı dosyalardır.
Genelde bir klasör içinde çalışırsan işin daha kolay olur.

Deneme kartı alacak isen aşağıdaki linkte olan kartı almanı tavsiye edebilirim. Bu kart'a ait basic deneme programlarını ben yazmıştım. Hemen hemen her konuda program var. İlk başlayanlar için epeyce faydalı olabilir.
Ancak deneme kartları hemen her işi yapabilecek şekilde imal edildiklerinden öncelikle kartı ve yan birimlerinin nasıl kullanıldıklarını çok iyi öğrenmek gerekir. Bu nedenle kartı almaya karar verirsen kullanım kalvuzunu çok iyi okuyup karta hakim olmaya çalışmalısın. Özellikle Pullup verme alma anhtarları (dip-switch) bir takım özelliklerin açılıp kapanması , buton kullanımı, ledlerin devreye alınıp kaldırılması vs gibi şeyleri öğren. Bu kartı alırsan ayrıca PicKit2 almana da gerek yok aslında. Üzerinde kendi PicKit2 tabanlı programlayıcısı mevcut onu kullanabilirsin. Hatta kartı kullanmasanda piclerini kartın üzerindeki programlayıcı ile programlayabilirsin.
Aslında kart almanı şimdilik tavsiye etmiyorum. Biraz simulasyonlarla uğraş daha sonra yavcaş yavaş devrey yapımına yada gerçek deney kartı üzerinde program denemeye başlasan daha uygun olur kanaatindeyim.

www.expkits.com

Ete

yakup

hosbulduk hocam dedıklerını aynen uyguluycam yardımların ıcin cok tesekkur ederımm

Hattuşa

Alıntı yapılan: yakup - 09 Eylül 2013, 22:48:29
hosbulduk hocam dedıklerını aynen uyguluycam yardımların ıcin cok tesekkur ederımm

yakup aramıza hoşgeldin,
basicten korkma hocası sağlam, yeterki azmet, öğrenmek istedikten sonra benim hesap 40 dan sonra öğreniyor insan.

rexo

yakup

hosbulduk arkadaslar abıler saolun bugun lazer yazıcımıda aldım hersey tamam allah nasip ederse yarından ıtıbaren baslıyorum hepinize cok tesekkur ederım ...