T

CEP TELEFONU ile Uyarı ve DİNLEME Devresi (Fotoğraf, ISIS, ARES)

Başlatan termometre, 19 Kasım 2013, 03:27:02

termometre

ETE hocam ve tüm etepic üyelerine keyifli forumlar dilerim...

mesut25

hocaların neden böyle bir şey istedi anlayamadım gerçekten bunu ne amaçla kulanıcagını anlamadım bu çok eski bir uygulama bunu android uygulamayla daha basit bir şekilde  yapılabılır bu uygulamıyı ne amacla istedigini daha kısa yazarsan belki cevap bulabılırsın

termometre

:) Anlıyorum neden böyle yazdığınızı :)  Gerçektende insan işgilleniyor :) 

2 kişilik bir proje ödevi bu, bizede GSM konusu düştü, DTMF konusunu araştırdık, bırakın yapmayı anlayamadık bile, Cep telefonu ile alıcı kontrolü yapalım dedik, internette kodlarıyla birlikte yapılmış devreler olduğu için kabul etmedi hocamız, Böyle bir konu verdi sonunda... İlk başta sadece 1. aşama vardı ama, sonradan dinleme yapmasını da istedi :( İnternette olmayan bir proje olması içinde reed röle falan ekledi...  Ödevi araştırırken internetten kibrit kutusu kadar cihazlar bile gördüm bahsetttiğiniz konu ile ilgili, çok ucuza, peynir ekmek gibi satılıyor, ana haber bültenlerine bile çıktı defalarca, zaten trafosuydu, telefonuydu, kapıya kablosuydu, 220V kablosuydu , devresiydi derken konserve şisesi kadar kutuya anca sığıyor, pek gizliliği yok yani :) demek istediğinizi anlıyorum, projeler bizlerde kalmıyor zaten, gösterdikten sonra okulda bırakıyoruz, o yüzden de android telefon kullanamıyoruz, takozlarla yapmak zorundayız :) Buna bile para verdik :(

hatalı da olsa kodların yarısını yazdık ama buradan sonra tıkandık, interrrupt işini çözemedik bir türlü, kullanmaya gerek olduğunu bile bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

mesut25

ben size elimdeki projeyi atayım hangi siteden indirdim bilmiyorum  alıntıdır ama sizin yapcaklarınız daha daha iyi olabılır

Elzemefe

Çok  gereksiz demek yanlış  olur ama çok fazla uğraşmışsın keşke  önce cep telleri
konusunda biraz araştırma yapsaydın...
rx tx pinlerini bulup tel seri bilgi yollasan daha  kolay  olurdu... üstelik at konutlarını da
kullanma şansın olurdu ... ama yine de tebrikler...

termometre

Alıntı yapılan: mesut25 - 20 Kasım 2013, 02:10:39
ben size elimdeki projeyi atayım hangi siteden indirdim bilmiyorum  alıntıdır ama sizin yapcaklarınız daha daha iyi olabılır

Çok teşekkür ederim ilginiz için, gönderdiğiniz devreyi inceledim, çok kullanışlı gerçektende, proje kesinleştiği için değiştiremiyorum :( yapmaya uğraşıyoruz artık aldığımız ödevi:(

termometre

Alıntı yapılan: Elzemefe - 20 Kasım 2013, 18:36:16
Çok  gereksiz demek yanlış  olur ama çok fazla uğraşmışsın keşke  önce cep telleri
konusunda biraz araştırma yapsaydın...
rx tx pinlerini bulup tel seri bilgi yollasan daha  kolay  olurdu... üstelik at konutlarını da
kullanma şansın olurdu ... ama yine de tebrikler...

Hazirandan beri görmeye başladık daha PIC'i , 4 aylık bilgi ile bunu yapamıyoruz, AT komutlarını araştırmıştım ama bırakın yazmayı, anlayamadık bile :(

120 gösterim olmuş konu ama galiba kodlarda yardımcı olacak birilerini bulmam biraz zor olacak, hocayla konuştum, 2 tane PIC kullanıp yapmama izin verdi, ama 100 üzerinden değil de 70 üzerinden değerlendirmeye alırım projeyi dedi, en son çare 1. aşama için bir PIC, ikinci aşama için ayrı bir PIC kullanacağım, başarabilirsem son çare olarak:(

ete

Doğal olarak bu kadar uzun bir mesajı incelemek benim için eziyet. Mesaj asıl amacından sapmış sanki başka şeyler çağrıştırıyor gibi gözüküyor. Bu nedenle ne okuyabildim nede inceleyebildim.
Madem bir devre tasarlıyorsun daha her şer şey bitmeden sanki proje yayınlıyormuşçasına her şeyi buraya dökmüşsün.
Belki ilgili olanlara yardımcı olur ama sana olmuyor işte. Ben olsaydım devre şeması ve yazdığım kodu buraya koyar ve maddeler halinde takıldığım noktaları sorardım. KIsa ve öz bir şekilde. Böylece okuyanlarda ne istediğini anlardı.

Diyelimki proje yayınlıyorsun , yüz tane resim de gereksiz. Özellikle aynı şeyleri gösteren resimler çok gereksiz. Forumda kirlilik yaratıyor böyle şeyler.

Sonuç olarak ne sorunlarını anlayabildim nede amacını anlayabildim.
Zaten prensip olarak cep telefonu ile sistem kontrolüne sıcak bakmıyorum. Bu tür projeleri hiç desteklemiyorum. Kimin ne amaçla proje yaptığı buradan hiç belli olmuyor. Hocan gerçekten bu projeyi sana ödev olarak vermiş ise benden selam söyle eğitime katkıda bulunacak projelere yer versin. Zira böyle projeler bir takım ard niyetli kimselere katıda bulunuyor!!!!!!.

Ete

termometre

Ne saçma bir ödevdir  anlayamadım gitti....  Projeler hocada kalıyor,  okulda  tepeleme bir oda dolusu yüzlerce proje var, muhtemelen hoca kullanacak bunu, bende bilmiyorum, bir arkadaşımıza da YUMURTA sayan devre verdi, muhtemelen piyasaya satacak...

Yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkür ederim.

konunun silinmesini istiyorum mümkünse...

2 tane PIC kullanmaya karar verdik,  iyi kötü yazdık, similasyonda çalışıyor, 70 üzerinden değerlendirilecek artık, bu haliyle çalıştırabildik...

Bahsettiğim cihazlar yurtdışından 20$ a getirilebiliyor, TR de ise 120 TLden başlayan fiyatlarla alınabiliyor,  kibrit kutusu kadarlar, diyeteki gibi, kibrit kutusu gibi peynir yerine, kibrit kutusu kadar dinleme cihazı :)

Konuyu gerçekten silelim, Kendimi canlı bomba gibi hissetttim, beni değil hocamı dışlayın :(