P

Ete abi

Başlatan ptna, 12 Temmuz 2014, 18:19:38

ptna

Ete abi sen bir dersinde saat projesi yapmışsın onu bulamadım linkini biliyor musun acil lazım da :(?

ete

ptna

ptna

Kodlarını görebilir miym :D?

ete

kodlar rar dosyasının içinde. Açarsan görebilirsin.

Ete

ptna

hex bas olarak var ben konu linki istemiştim ilk baştada :D.onları nasıl açacağım ki?

ptna

hex bas olarak var ben konu linki istemiştim ilk baştada :D.onları nasıl açacağım ki?

ete

linke tıklayınca yeni bir sayfa açılacak. İlk mesaj bana ait ve mesajın altında SAAT-ISI(8).RAR şeklinde adlandırılmış bir dosya mevcut. Dosya ya tıklayınca yükleme sayfasına geçiyorsun ve bu dosyayı yüklüyorsun.
İçinde toplam 7 adet saat projesi mevcut. LCD li olanı senin aradığın saat projesidir.
Aynı projeyi Basic derslerinde TMR0 kesmesi ile ilgili bölümde de bulabilirsin.

Ete

ptna

Abi ben biliyorum zaten rar la ne yapacağım ıfalan :D.Klasörün içnide mac, hex, veri kaynağı ,bas ve asm dosyası var.kodları göremiyorum onu demek istedim hangi programla açarım bunu?

İlyas KAYA

Kardeş kodlar işte orada .BAS olandır. Pic basic Pro ile yapıldığı için .BAS dır.

.Hex ise derlenmiş yani PIC'e atılacak olan dosyadır.

Sen Micro Code Studio kurman gerekir. Aynı zaman da Pic Basic Pro Derleyici.

Forumda derslere bakın hepsi ayrıntılı olarak mevcud.

Kitabın ortasından başlarsanız olacağı bu :)
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

ptna

bende mcs var kod yazıp üstten compile ile pbp(sanırm) kodu hex yapıyorum zaten.

ete

RAR ile ne yapacağını biliyorsun dosyanın içeriğinide görebiliyorsun. O halde BAS uzantılı dosyayı açacaksın (MicroCodeStudio ile) kodları göreceksin. Oda olmadı her hangi bir text editörü ile bile aynı dosyayı açabilir kodları görebilirsin.

Ete

ptna

Tamam işte on soruyordum mcs ile açtım yorumunuzu okuyunca çok sağolun.

Sıfır

Erol Hocam ben sizin saat projenizdeki saat kodlarını kullandım(kesme olan saati)Kesme kısmını aldım orada saat yapmışsınız sorun olur mu?

ete

Sorun olmaz. Kullanın diye yapmıştım o örnekleri.

Ete