Rf kontrol projesi

Başlatan huseyin0579, 16 Ağustos 2014, 22:19:47

ete

Farkettim ve dosyayı yeniledim. Yeniden bak.
Ete

huseyin0579

Hocam sadece alıcı kısımda 16f870 veya 18f252 kullanmak için düzenlemeyi nasıl yapabiliriz pic'in adcon, cmcon gibi ayarlamaları,  hocam eğer zor olmaz ise bu iki pic için eklermisiniz sadece ben derleme yapar ve denerim. Hocam birde pause 500 bu gecikme süresi programın çalışmasına gecikm e yaptırırmı? harici olarak yanan led çıkış iptal ediyorum. Bu konuda uyarmıştınız ama program çalışırken portb kısımları basçek şeklinde çalışıyor ve programın çalışmasında arada gecikme oluşuyor.
Yeni deneme yaparken yanlışlıkla pic bozuldu ve yerine kullanabileceğim pic'ler yukarıda hoca rica etsem sadece fuse ayarları ve bahsettiğim gibi adcon ve cmcon bu tür ayarları nasıl yaparım. Saygılar..

ete

Önemli bilgiler başlığı altında sigorta bilgileri nereden ve nasıl alınır anlatmıştım. Bakıver bir zahmet.

Ete

huseyin0579

Hemen bakıyorum hocam çok teşekkür ederim.

huseyin0579

Hocam baktım ama örneğin 16f870 için nasıl düzenleme yapayım şu şekilde doğrumu?

ete

Yanlış değil bi riki eksiği var. Aşağıdakini kullan.

Ete

@ DEVICE pic16F870
@ DEVICE pic16F870, XT_OSC
@ DEVICE pic16F870, WDT_OFF
@ DEVICE pic16f870, PWRT_ON
@ DEVICE pic16F870, PROTECT_OFF
@ DEVICE pic16F870, BOD_OFF
@ DEVICE pic16F870, LVP_OFF
@ DEVICE pic16F870, CPD_ON
@ DEVICE pic16F870, WRT_ON
@ DEVICE pic16F870, PROTECT_ON

huseyin0579

Çalışmıyor hocam 16f870 olmuyor galiba, 18f252 tek şansım olursa olmaz isede canın sağolsun hocam, teşekkür ederim. Saygılar...

huseyin0579

Hocam olası kısa devre durumunda rf alıcı modül arızanlanmış olabilirmi? Hocam birde 7805 çıkışında kartta enerji yok iken 180r değerinde omaj alıyorum bu durum arıza göstergesi gibi geliyor bana yani daha önceki deneyimlerimden dolayı bu şekilde yorum yapıyorum. Hocam alıcı modülü değiştirecem enson uygun gördüğünüz şekilde 16f870 için derledim. Alıcıda herhangibir değişiklik olmadı ve bu durumda alıcı modül kristal tip ve arızanlandı galiba değiştirecem, hocam sizede sıkıntı verdik ama 16f876a 2 adet gerekiyor ve elimde şuan 1 tane olduğu için alternatif çözüm olsun istedim. Hocam birde 7805 çıkışında 100uf16v elektrolitik ve 100nf eklemeyi unutmuşum yeni fark ettim dışarıdan eklenti ile deneme yaptığım zaman bu kondasatör yok ikende çalışıyordu fakat ısınma oluyor taktığımda ısınma sorunu çözülüyor ve tabiki 100nf 7805 tam regüle edilmiş bir batarya ile "akü veya pil" fark etmiyor enerji verildiğinde osiloskop ile gözlemlemiştim gürültü oluşuyor. Kondansatör kullanmak ve değerinde kullanmak mecburi hocam burada asıl değinmek istediğim parazit pic'e reset yaptırabilir. Neyse hocam tecrübe olması açısından yazdım, saygılar...

huseyin0579

rf verici-alıcı sistem örnek uygulama videosu,

http://youtu.be/9jSzrkUer9I

huseyin0579

Hocam sen olmasan bu işte olmaz'dı. ALLAH sağlıklı ve uzun ömür versin hayırlı günler....