18F87k22 programlama

Başlatan ~ENES~, 02 Mayıs 2015, 12:44:41

~ENES~

arkadaşlar bu işlemciye pickit3 ile program atabilen varmı ? okuduğum kadarı ile mplab ile pickit3 birlikte kullanılıp program atılıyormuş fakat basıcde yazdığım için kodları mplab ile yükleyemiyorum.. daha önce benzer K serrisi işlemcileri programlayabilen varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim...

Enes
ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !

rodyum

bahsettiğin PIC türünü denemedim ama elimde orjinal pickit3 var.
bunu MPLAB modunda kullanıyorsan MPLAB IPE ile çalıştırıp daha sonra "power" ayarlarından besleme voltajını aktif etmen gerekiyor. MPLAB da deniyorsan oradada aynısını yapmalısın yada pickit3'ün eski arayüz programı ile buna gerek kalmadan programlayabilirsin. bunu microchip arşivinde indirebilirsin. kurulumu yaptıktan sonra aynı dizindeki hex dosyasını yeniden yüklemen gerekiyor. çünkü pickit3 default olarak MPLAB modunda geliyor. arayüzü için farklı bir firmware istiyor.

~ENES~

Dostum cevabin için tesekkur ederim peki ben mplab kullanmiyorum pickit3 un eski versiyonunda direk işlemciyiokuyor muyoksa yine ayar yapmak gerekiyor mu ?

rodyum

18F87k22 denemedim ama çok büyük olasılıkla destekleyecektir. PIC'i okumanın yanısıra modelini bile otomatik algılayabiliyor.
ilgili program burada:
http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/PICkit3%20Programmer%20Application%20v3.10.zip

not: windows7 de bunu program files klasörüne kurduysan yönetici izni vererek çalıştırmalısın yada C: sürücüsüne yeni bir klasör oluşturup oraya ayrı olarak kur.

resimlerde  firmware  yüklemeyi gösterdim.

~ENES~

resim linkini yeniler misin dostum

~ENES~

arkadaşlar mplab ile pickit3 kullanan oldumu 18f87k22 ye program yükleyemiyorum arkadaşın söylediği şekilde yaptım yine olmadı tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim