18F4550 Bootloader & Eeprom Kullanımı

Başlatan BİDİL, 02 Haziran 2015, 14:14:56

BİDİL

Arkdaşlar Merhaba;

PIC18f4550 Bootloader yükleyerek Usb üzerinden program atıyorum ancak bu işlem sonrasında eeproma yazma işlemi yapamıyorum. Bunun nedeni Bootloaderin eepromda kapladığı alandan olabilirmi.Birde pic'e bootloader yüklerken pickit2 de all protect yazısı çıkıyor.Bootloaderin yazılımında eprom yazma işlemi için kapatılmış olabilirmi. Bununla ilgili neler yapılabilir.

ete

Bootloader sürekli epromda duruyor ise kendini korumaya aldırmış olabilir.  All Protect genelde sigorta ayarlarından korumaların hepsi aktif edilmiş ise çıkan bir ikaz dır. Bootloader korumalı olduğundan çıkıyordur. Epromun bir şekilde kapatılacağını bilmiyorum öyle bir şey duymadım. Bootloader sürekli aktif ise o engelliyordur.

Ete

BİDİL

Hocam bootloader'in config ayarlarında kod ve data koruma açık olduğuından kayıt yapılamıyormuş. Net'de data ve kod koruması kapalı bir versiyonunu buldum sorun kalmadı.Hex dosyası ve arayüz programı ektedir. Kullanmak istiyenlere faydası olur diye düşünüyorum.

ete

Aslında yeni bir konu başlığı açsak orada bootloader kullanarak pic'e USB aracılığı ile program atma işinin nasıl yapıldığını örnekli olarak açıklasan çok daha iyi olurdu. Konu başlığını "Pic İşlemciler ve Genel Özellikler" başlığı altında açabilirsin.

Ete