Udea Rx - Tx Modülleri hakkında

Başlatan rayman, 13 Haziran 2015, 15:16:35

rayman

Arkadaşlar Selam'lar.......

200-500 metre arasında tek tx vede 5 alıcı ''rx'' ile bir çalışmam olacak.... Mikroişlemci ile bunu hallettik . Zira bu hazır alıcı vericilerin kalitelisi vede uygun olanı problemsiz çalışanı hangileridir?  Yada bundan ziyade tek tx'den '' mikroişlemciden '' data gönderip Pic'le 5 tane alıcı yapıp bu işlemimi yaptırmamız doğru olur ? Hangisi uygun yada mantıklı olur ?  Şimdiden teşekkürler......

ete

Mesafesi  uygun olan her modül bu işi yapabilir. Alırken ortalama 800 m lik olanlardan alırsan sorun yaşamazsın. Genelde haberleşme mesafesi açık ortamda 300 m dir normal modüllerde. Ancak güçlü olanları var seçiminizi buna göre yapın.
Tek TX ve birden fazla RX olduğu sürece sistem çalışır. Verileni hepsi alır.

Ete

rayman

Teşekkürlerde ben hangi modülleri alacağımı bilmiyorum .... Yani 5-6 tl'yede var 100tl'yede.... Elbetteki 800metre mesafeli olan daha çok iş yapacaktır.... Mesafe deyince 100 metre garantisi var.... Yani garanti 100 metre çekmeli..... Ama dış taraftan Parazit almamalı. Bunu deneyen olmuştur diye düşünüyorum....
Verici vede alıcıyı metal Aleminyum kutuya koymak istiyorum tek tek. Dışardan Enterferans olmasın diye.... Metal alaşımlı kutuda bu modüller sıkıntı yaparmı  ?