REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLESİ

Başlatan EMKE, 04 Kasım 2015, 00:29:05

EMKE

Arkadaşlar reaktif güç kontrol rölesi yapmak istiyorum tristör ile kontrol yapıcak bir cihaz bunla ilgili araştırma yapmaya ve yakında yavaş yavaş bir prototip ve denemelerini yapmak istiyorum elinde kaynak yada döküman olan paylaşabilirmi ayrıca bu işlerle uğraşan ilgilenen arkadaşlar ve büyüklerimiz tecrübelerini yapmamm gerekn yada yapmamam gereken şeyleri anlatabilirlerse çok memnun olurum.

~ENES~

Hocam fazların voltajını ve akımını ölçme konusunda bir çalışmanız var mi ? Bu konuda akım senatörleri var malum ACS serileri ama sanırım işinizi gormez çünkü max 30 A olcebiliyorlar voltaj ölçümü daha kolay 1-2 wat trafo ile halledilebilir .. Konuyu merakla takip ediyorum
ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !

EMKE

Enes akım konusunda bir çalışmam yok şu an , kademe kademe gidip ilk önce ac gerilimi ölçmeyi sonra akımı elde etmeyi daha sonra ise diğer katları sıra ile oluşturmayı hedefiliyorum bu arada reaktif röleninin çalışma prensibini tam olarak anlamak için araştırmaya devam zaten bu işle ilgili cihazlar ve tristör sürücüleri yapan bir firmadan ayrıldım tristörlü sürücü modüllerinde  kompleks bir kısım yok ;) benim için önemli olan reaktif röle .

EMKE

Herkese iyi akşamlar bu konularda çalışmışolan yok sanırım aramızda :) .