HAVADA SAAT TARİH DERECE

Başlatan beyazıt, 20 Mart 2012, 21:56:25

beyazıt

hocam merhaba pov tekniği ile saat devreleri var  biliyorsunudur  fakat bu devrelerin saat tarih ve derece olanını nekadar ardıysam bulamdım aceba böyle bir devre varmı elinizde   saygılar  kolay gelsin

ete

Elimde hazır bu iş için devre yok maalesef. POW tekniği ile bazı şeyler yapmıştım ama saat  gösterme biraz kritik düşünmek lazım.

Ete

Mucit23

Hocam aslında okadarda zor değil. Kayan yazı mantığını düşünün. Elinizde Sütün taramalı bir kayan yazı olsun. Siz verileri satırdan veriyorsunuz sırasıyla Sütün tarama işlemine ise siz karışmıyorsunuz. Motorun dönmesi sütün tarama işlevini yerine getiriyor zaten. Yapılması gerekn ortalama bir sütün sayısı belirleyip Mesela 48 sütün olabilir. 48 Sütün olsa Siz reed röleden başlangıç sinyalini aldıktan sonra Sırasıyla sütün bilgileri ledlere verilecek. Motorun dönmesiyle sütünlar taranmış olacak. Hatta Aynı mantıkla herhangi bir yazı kaydırabilirsiniz. Yani kayan yazıda yapılan herşeyi pow tekniğiyle gösterilebilir. Benim aklımda böyle bir sistem var.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

beyazıt

hocam  böyle bir devreyi eskiden yapmıştım 16f84 ile ama sadece saat  idi  saat entegresi falanda yoktu  sadece pic ve pasif devre elmanları ile yapılmıştım ama nette dolaşıp baktığımda birçok video ile karşılaşıyorum ama bir türlü  sağlam bir kaynak bulmadım mucit  bu iş ile ilgileniyor  değişik projelri var takip ediyorum  ama istediğim gibi birşey bulamıyrum dediğim gibi sağlam bir kaynak yok bu konu hakkında engin fikirlerinizi bekliyoruz saygılar