PICKIT3 Yardım

Başlatan M.A.A, 27 Kasım 2018, 12:44:15

M.A.A

Merhabalar.
Yeni PICKIT3 aldım. Protonda yazıp derlediğim HEX doslarını PICKIT3 ile nasıl atarım.

kartal_0689

soruyu anlayamadım ? ? ?
ilk defa mı PICKIT ile program yükleyeceksiniz?
eğer öyleyse genelde PIC' in ICSP pinleri kullanılıyor.
bu konuda araştırma yapabilirsiniz.
TURKEY/ANK

ete

Pickit3 ler genelde MPLAB ile kullanmak üzere ayarlanıyor. Öncelikle bu programlayıcıyı henüz yapılmamış ise kendi arayüzü ile kullanılacak hale getirmen gerekir.  Arayüz programı setup dosyası içinde olması gerekir. Yükleyip pickit3 üde PC ye bağladığında ekranda connected diye ikaz çıkıyor ise işlemin tamam demektir. Sonrasında işlemciyi zif soket üzerine yerleştirin (bacak sayısına göre yerleştirilme şekilleri değişebiliyor açıklamalarını okuyun ). Sonra arayüzde file seçeneği ile oluşturulan hex dosyasını yükleyin. En sonunda Write butonuna tıklayarak programı pice yazın. Hepsi bu kadar.
Bu işlemi MPLAB arayüzünü kullanarak da yapabilirsiniz ama o dahada karmaşık.

Ete

exsenim

programı kapatırken böyle hata alıyorum çözümünü bilen var mı

ete

Hata mesajının ne olduğu okunmuyor. Direk kendin buraya yazarsan daha kolay çözüme ulaşırsın sanırım.
Ete

exsenim

Hocam pic programlayiciyi kapatmak isteyince bu hata çıkıyor ve dosya konumuna ulasilmadi diyor sistem 64 bit ve x86 kisminda kurulu

ete

Önce programlayıcıyı Yönetici olarak çalıştırmayı dene. Aynı sorun oluşuyor ise programı kaldır ve yeniden kurmaya çalış.
Ete

exsenim

Alıntı yapılan: ete - 16 Nisan 2020, 18:36:04Önce programlayıcıyı Yönetici olarak çalıştırmayı dene. Aynı sorun oluşuyor ise programı kaldır ve yeniden kurmaya çalış.
Ete
[/quote
Alıntı yapılan: ete - 16 Nisan 2020, 18:36:04Önce programlayıcıyı Yönetici olarak çalıştırmayı dene. Aynı sorun oluşuyor ise programı kaldır ve yeniden kurmaya çalış.
Ete
Calisti hocam teşekkür ederim sizin de dediginiz gibi artik simülasyon da degil board uzerinde Calisiyorum