Lİ-PO Batarya Marka önerisi

Başlatan Dtmf, 16 Kasım 2023, 21:40:58

Dtmf

Iyi aksamlar arkadaslar bi konuda tecrübenize ve bilginize ihtiyacim var.sorun lipo batarya.önerdiginiz güc performans bakimindan hangi batarya markasi almaliyim.örnegin profuse,leopard,jetfire gibi markalar.yardimci olursaniz sevinirim.

ete

Kılıf belirtmemişsin. Li-Po piller daha ziyade yuvarlak şeklin haricindeki kılıflarda kullanılıyor.
18650 kılıf piller için Şu anda benim fikrim ASPILSAN kullanılması yönünde. Hem taze hem kalitesi test edilmiş fiyatı uygun bir pil akım kapasiteside 2800 ma ki pek çok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte. Malum piyasada bu konuda pek çok sahtekarlık mevcut. Şu anda 18650 kılıfa sığabilecek en yüksek kapasitenin 3000 ma dolayında olduğu söyleniyor. Çok zorlanırsa 3200 ma akım kapasitesi o kılıfta yapılabiliyor. Daha üstüne inanmayın. Ama baktığınızda piyasada 6000 ma hatta daha yukarısı piller satılıyor hepsi sahtekarlık ürünü yok öyle bir pil. Pek çok pil üzerinnde yazan kapasiteyide veremiyor maalesef. İçine küçük pil yerleştirip ağırlığı tutturmak için beton doldurulmuş piller var. Anlayacağınız pil ağırlığıda bir şey ifade etmiyor artık. Normal iyi kalite bir pil 47 gr. dolayında gelmesi gerekir. Yinede bir parametredir.
Aradığın özel bir kılıf var ise bana kalırsa bu konuda test yapan birisini araştır.

Ete

Dtmf

Ete hocam tesekkur ederim yardiminiz icin 18650 pille icin bende ayni fikirdeyim.elimde bir model ucak var lipo batarya marka konusunda kararsiz kaldim cift motor var 1200kv 10t 10.45 pal var

ete

Tek söyleyeceğim mantıklı bir akım seviyesi olan bilindik ve başkaları tarafından test edilmiş denenmiş bir pil alman. İyice araştırıp sonradan karar ver. Reklamlar veya ilanlar akım ile insanı kandıracak şekilde veriliyor. Akımlar hiç bir zaman aşırı değerlerde olmamalı. Buna dikkat et.
Gerekirse sana uyan pilleri toparla bir tablo yap ve akım/ücret performansına göre sırala. En üsttekini biliyorsan al değilse ikinci sıradaki iyidir.

Ete

ahmet_zxc

uçak için 18650 ağırlık ve C değeri sebebiyle çok makul ve mantıklı olmayabilir.

elimde farklı kapasitede en az 5 senedir kullandığım gens ace marka bataryalar var.

18650 kullanacaksan aspilsan elimde var, piyasadaki en iyi mallardan biri diyebilirim.