H3 soket, 6V 25Watt Lamba

Başlatan ete, 19 Ağustos 2024, 17:23:18

ete

Arkadaşlar,
Bir lamba ihtiyacım var. H3 soket, 6V, 25Watt Lamba başka bir deyişle spot lambası.
Bu lambayı sanayide aradım bulamadım. 12V/55watt olanı var ancak bana 6V/25 watt lazım.
Soketsiz olarak yalnızca lambasınıda bulsam işimi görecek.
Satıldığı yeri yada satan birini bilen varsa söylesin lütfen.
İnternet de bazı sitelerde var gözükmesine rağmen telefonla sorunca stok da yok diyorlar.
Yalnızca bir yerde 10 det birden satılıyor oraya sormadım zira 10 adet almaya değmeyecek bir gereklilik benimkisi.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Ete

ahmet_zxc

abi böyle iğne uçlu uygun bir ampül alsan, altını bi şekilde ayarlasan nasıl olur?

https://www.ampulmampul.com/64250-hlx-6v-20w-g4-esb-ampul-osram

bu ampülün fiyatı da hiç hoşuma gitmedi.. bi de kargo binince 10 tanesinin fiyatına gelecek..

vkit varsa bi de alibabaya sormak lazım

ete

Aslında bunu önceden düşündüm. Yapabilirim elbette. Ancak mantık hesabıda yapmak zorundayım.
Aklıma yatan fiyata sahip bir lamba bulamadım. Bu senin işaret ettiğin ampul olabilir ancak 192 TL fiyatı var. Sende 200 TL bunun birde kargo masrafı vardır al sana 300 TL. Bu fiyat hiç mantıklı değil. 350 TL ye kargosu dahil istediğim ampulden 10 adet birden veren yer varken sence mantıklımı ? bence değil.
Şu günlerde çoğu ürünlerde bir fiyat kargaşası sürüp gidiyor. İstediğim lambanın 12V olanı 50-60 TL ler civarında. Kimisi 500 TL yede satıyor. Ne oluyor anlamadım kim alıyor bunları. Alan hiçmi araştırma yapmıyor.

Ete

ahmet_zxc

abi bende bu ampülün fiyatı hoşuma gitmedi ama bu ampülden piyasada daha uyguna bulabilirsiniz belki diye örnek olarak göstermiştim.

yakın fiyata (birazdaha yükseğe)10 adet sizin aradığınız ampülden satan biri de var zaten..

piyasada az giden mallarda bu problem var. yoksa sürekli satılan mallarda baya baya fiyatlar oturdu.

kimse almadığı için kimisi bu malı tekrar alırsam kaça alabilirim diye hesap yapıyor.
kimisi bu güne kadar zaten satılmamış çıksın elimden de paraya dönsün bari diye bakıyor.

ahmet_zxc

birde şimdi aklıma geldi. aynı malın 12v olanı hatta 12v led olanları da var. bi dc dc converter mı ekleseniz araya?

nerde nasıl kullanacağınızı bilmediğimden aklıma her geleni söylüyorum inşallah biri işe yarar :)

ete

Bu bir kuvvetli ışık veren El fenerinde kullanılıyor.
Lamba sağlam idi aküsü bozuk idi malum içine 6V-7,4V bir kurşun akü koymuşlar.
Aküyü Li-Ion pillerle değiştirdim ancak lambayı test ederken yanlışlıkla 12V verdim güç kaynağından ve lamba göçtü. Bu nedenle arada devre falan kullanamam.
Yapmam böyle hatalar ama dalgınlığıma geldi sanırım.

Ete

fatih88

10w/20w/30w 6v buldum hocam kaç adet gerekli
bu watt değerlarinde istediğiniz olursa göndereyim iğne  bacak ama malesef
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

ahmet_zxc

abi ben olsam nacizane...

2 pil daha koyup sistemi 12v a çevirirdim.

12v ta hem ampül hem led alternatifler olur 1/3 fiyatına..