60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

kursadkurtbey

Hocam pbp de değişikliği yaptıktan sonra dosya uzantısıni .asm olarak mı kayıt edeceğiz.her türlü senedim yine hata verdi bir türlü beceremedim.

ete

Aslında derleme sonunda dosya otomatik kayıt ediliyor zaten. Ayrıca kayıt etmeye gerek yok. Uzantı .PBP yada BAS olabilir.
MCS de çalışıyorsan uzantı ile upraşmanda gerekmiyor MCS otomatik uzantı veriyor kendisi.

Ete

kursadkurtbey

Evet hocam uzantı veriyor fakat mpasm de derlerken pbp dosyasını mi derleyecegiz.hocam birde eğer hatırlarsanız pcb ye bakabildiniz mi? Bir yanlışlık varmı

ete

Evet PBP dosyasını derleyeceksin.
PCB ye bakamadım tek başına bakmak ve hata takip etmek zor. En güzeli birisi şemadan takip ederken diğeride PCB den takip etmesidir. Ben kendi PCB lerimi bu şekilde kontrol etmem. Yapar çalıştırırım varsa bir sorun o zaman bakarım.

Ete

kursadkurtbey

İlyas KAYA

Buradaki saat çok hoşuma gitti. Bende müsait bir zamanda böyle birşey yapmayı düşünüyorum.

Aslında ben taslağını daha önceden pleksi üzerine yapmak için hazırlamıştım ama bunu görünce pleksiden vazgeçtim.
Ayrıca ben her 5 sn , 5dk ve saat olarak düşünmüştüm :)
Sanırım biraz kolayına kaçmışım.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

erdoganacun

ete hocam  merhaba  nette  sizin projeniz  olan analog  saatin sadece   şemasını   buldum  ek dosyaları  yoktu  DS1307  li  ..    hocam  bu projeniz bitmiş  projemiydi  ben   DS1307   olan analog saat projesi  arıyordum  bir  kaç  denemem   oldu  ama  randıman  alamadım   bu  projeniz   yayınlaya bilirmsiniz

erdoganacun

erdoganacun

hocam  pdf  olduğu  için  yükleyemedim

MS_59

mehmet

ete

Erdoğanacun,
Bitmemiş proje yayınlamam ben. Bu sitede bütün saat projeleri yer almaktadır. Net'i boş ver etepic'e bak.

Ete

kursadkurtbey

Hekese iyi çalışmalar başta ETE hocam olmak üzere yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.beni çok ugrastirdi ama sonunda saati bitirdim çok iyi çalışıyor tabiki biraz ayar gerekiyor saat ileri gidiyor onu da halledeceğim inşallah. Eğer yapabilirsem videoyuda eklerim. Tekrar çok teşekkür ederim Ete hocam iyiki varsınız.Saygılarımla....

abdulsameta

arkadaşlar animasyon tam düzgün çalışmıyor. videodaki gibi bir sorun mevcut. sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

http://tinypic.com/r/2di22wl/8

medes