Site nin kapalı kalması sorunu

Başlatan ete, 22 Ekim 2012, 07:49:46

ete

Bağlı olduğumuz serveri bize daha iyi hizmet verebilmek için bir başka yere taşıdılar. Aslında Pazar sabah 9:00 a kadar sürecek olan işlem pazar gecesine kadar uzadı. Sabah kalktığımda site açılmış idi. Ne zaman açtılar bilmiyorum.
Bir arıza değil ve siteden kaynaklanan bir sorunda değil idi maalesef. Bu işi yapacaklarını belirten mesaj site kapandıktan sonra geldi. Haberde veremedim buda bir hiz met anlayışı olsa gerek. Böyle şeyler en az bir hafta öncesinden haber verilir benim bildiğim.

Ete

inventor

Site gece saat 1 de kapalıydı. Saat 1 ile 7 arasında açılmış
İlmin en büyük düşmanı, sabırsızlıktır. (Şems-i Tırmizi)

mavikaplan

Evet dün bende kaç defa girmeye çalıştım ama site kapalıydı ulaşamıyordum. Hemen tekrar açılması iyi oldu, bu site picbasic ile ilgilenenler için büyük bir nimet :)

Mucit23

Dün hiçbir şekilde giremedim ben.

Hangi host firmasındasınız hocam. Bana en azından 2 gün önceden mail atıyorlar
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

İsimTescil.net firması  ile çalışıyorum. Bu benim tercihim değil idi. En kısa zamanda yeri değiştireceğim. Gerçekten memnun değilim. belki şimdi daha düzgün çalışırlar ama o kadar çok negatif tarafları varki anlatmakla bitmez. Bunlarda bana ayın 19 unda mesaj atmışlar güya ama böyle mesajlar en azından 4-5 gün önceden atılmalı. İnsanın işi olur görmez tedbir alır.
Ben kopya almam gerkirken alamadım. Şimdi bazı yerler açılmıyor. Ne olacak bakalım.
Açılmayan  yer Fazsırası konusunu işlediğimiz bölüm. Anlaşılan Database den uçmuş şayet bir başka nedeni yok ise.

Her neyse bakacağız.

Ete

Mucit23

Faz sırası konusuna gerçekten üzüldüm. Özellikle @inventor vaktin ayırıp değerli bilgilerini paylaşmıştı. Doğru dürüst okuyamadım bile.

Mail atıp şikayetinizi bildirin hocam. Gerekirse Telefon açıp birebir konuşun. Kesinlikle Daha hızlı çözüme ulaşırsınız.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

pwm.c

Hocam, forumun admin panelden "Forum Bakımı" bölümüne girip "Hataları bul ve varsa düzelt" Görevini çalıştırın.
daha sonra "veritabanı" bölümünden "Tüm tabloları iyileştir" Görevini çalıştırın.
belki faydası olabilir. yine olmassa phpmyadmin panelinden bakım işlemleri yapın.
açılmayan konular arama sonuçlarından çıkıyor. belki kurtarabilirsiniz.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

gevv

konu duruyor  üye girişi yapıldığında  görünmüyor 

kısa sürede çözmeye çalışacağım  büyük ihtimal  bu geceye kadar hallederim

bakım onarımdan ziyade  değişik bir sorun  zaten yeni sunucuda da arasıra veri tabanı hatası veriyor 

gevv

taşıma sırasında  veri tabanında  kayıp olmuş içerik değil daha karmaşık bir şey  tüm çözümler denendi ama konunun bazı bölüm kayıtları silindiği için  yapacak bir şey yok  bu nasıl firma be haber verseler yedek alırdık  neyse  konuyu olduğu gibi kopyalayıp yeni konu açtım

bu arada bazı düzenlemeler yaptım her hangi bir sorun varsa bildirirseniz sevinirim

iyi çalışmalar

F®T

Gevv hocam emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete