Havya Sıcaklık Kontrolü

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 19:46:31

ete

Bir inceki sayfada istenilen sistem açılışta her hangi bir süre olmadan direk pot değeri ile açılsın ve çalışma aşamasında bir sürede çalışmasın şeklinde bir istek olmuş.
Bu senin isteğinle farklılık gösteriyor zaten. Sen açılışta 2 kat süre istemişsin. Ne istediğini tam olarak açıklarsan daha uygun olacak sanırım.

Ete

ete

O programda led kısmını ihmal etmişim anlaşılan. Bu nedenle aynı amaca yönelik diğer programı düzenledim.
İlişikteki normal pot değeri ile açılacak ve kapanma için süre tutmayacaktır.

Ete

tiviki

21 temmuz da paylaştığınız programı denedim.programın anahtarlama şekli farklı (sanırım frekansı)şuan havyamda en verimli olan program benim ek olarak paylaştığım sizin 28 kasım 2018 de paylaşımını yaptığınız dosya.fakat  led ve otomatik kapanma kısmı yok.olursa eğer başlangıç süresi pota göre,led ile durumu, otomatik kapanma ve reset kısmını ekleye bilirseniz memnun kalırım.(iki programında similasyon programında denediğimde frekans ölçümü ekli resimlerde var.)
21 temmuzda paylaşılan

benim kullandığım

ete

Havya konusunda yazdığım program tek program ama iki farklı versiyonu var. Birinde kesme kullanılıyor diğerinde kesme kullanmadan tristör sürülüyor. Ama programların genel mantığı aynı.
Senin 28 Kasımda paylaşılan dosya dediğin program kesme kullanmıyor ve bahsini ettiğin eksik kısımlar aslında programda var ancak satırlar kapatılarak işlevsizleştirilmişler.
O satırları aktif ettiğim zaman sstem diğer program ile aynı şekilde çalışıyor zaten.
Kısaca bütün programların çalışma mantığı ve tristör sürme şekli aynı. Hepside 1000 ms lik sürenin pot değerine bağlı olarak 1000 ms x ms süresince tristör sürülüyor 1000-x süresi boyuncada tristör off konumunda tutuluyor.

İlişikte senin 28 Kasım dediğin programın kapatılmış satırlarını aktif ettiğimde ortaya çıkan programı bulacaksın.

Ete