Havya Sıcaklık Kontrolü

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 19:46:31

ete

Bu cevap sorunsuz çalışığını onaylamak anlamına mı geliyor yoksa denemeden sadece yaptıklarıma bakıp mı söyledin pek anlamadım ama her neyse çalıştı kabul ediyorum ben.

Ete

ersangundogdu

Gerçek devrede uygulama sonucu yazdım hocam. Tekrar teşekkür ederim.

bymax

herkes yapmış da ben şemayı bulamadım..  göremedim..
şema nerededir.

ete

Bu konu ile alakalı 7 sayfa mesaj var. 1. sayfaya gider ve ilk mesaj ekinde verilen rar dosyasını yüklersen içinde her şeyi görebilirsin.

Ete

tiviki

başlangıçtaki havyanın ısınması için süreyi 2 ve 3 katına çıkartılmış yazılımı paylaşabilecek tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?30w lık havya da potu sonuna kadar çevirirsem anca ısınıyor.

ete

Bana kalırsa havya da bir sorun var. Sorun da muhtemelen beslemeye seri bağlı diyot olsa gerek. Havyayı aç 220 ucunda seri bağlı bir diyot var ise onu sök düzelir.
Sorun hala devam ederse söyle programı değiştireyim. 
Ete

tiviki

baktım emin olmak için ama her hangi bir diyot yok.zahmet olmazsa kodu düzeltebilirseniz ilk ısıtma süresini 2  katına çıkararak  kullanmak istiyorum

ete

2 katına çıkartılmış açılış süresi ile ilgili program ilişiktedir.
Ete

tiviki

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.elinize sağlık.

İsmail sinaplı

Ete bey eline emeğine sağlık bol vaktimde yapıcam.

tiviki

Alıntı yapılan: ete - 28 Kasım 2018, 17:39:34İlişiktedir. Denemdim deneyip kusuru varmıdır bakmak gerekiyor. Onuda sen yapıver istersen.
Ete

hocam benim gördüğüm tek eksik pic 3 nolu bacağıdaki durum led'i işlevsiz kalmış darbeler gözükmüyor similasyonda baktığımda.aktif hale gelirse pic'e yükleyip deneyebilirim.yapacak arkadaşlar varsa çalışıp çalışmadığının ben sağlamasını yapabilirim

tiviki

similasyon görüntüsüBu eki görüntüleyemezsiniz.

ete

Darbe işi 1sn (1000 ms) nin pot değerine bağlı olarak bölünerek high ve low şekilde darbe üretilmesi şekline yapılıyor.
Başlangıçta pot değeri okunarak normalda olması gerekenin 2 katı süre veriliyor. Bu nedenle simulasyonda önce pot'u sıfır değil ama sıfıra yakın bir konuma alın ki çok beklemeden darbe moduna geçişi görün. Başlangıçta led direk yanacak ve darbe moduna geçişte pot değerine bağlı olarak bir yanıp bir sönecek ve yanma sönme süreleri pot değerine bağlı olacaktır.
Şimdi dosyayı yğkledim ve çalıştırdım herşey olması gerektiği gibi çalışıyor sorun göremiyorum ben.

Ete

tiviki

hocam bir yanlış anlaşılma oldu.2 katı süre olan programınızda hiçbir sıkıntı yok on numara çalışıyor.forumdaki bir önceki sayfadaki havya süresiz etiketli program için yazmıştım yorumu ama konu başlığı yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.pic'in 3 nolu ayağındaki led den çalışma durumu ile ilgili herhangi bir sinyal gelmiyor 1 saat sonra otomatik kapanmıyor.önceki yaptığınız programlara göre karşılaştırdığım zaman yazılımı denediğimde gördüğüm bu eksikler var.bunlarla ilgili düzenleme yamayı düşünürseniz programı pic'e yükleyip kurulu devrede deneyebilirim.benim elimdende bukadarı geliyor.yardımım dokunursa sevinirim.

ersangundogdu

ETE hoca'nın ilk paylaştığı orjinal hali