HOCAM YARDIMM

Başlatan bahdiyarusta, 26 Ocak 2013, 12:24:54

bahdiyarusta

ELİMDE ETE PIC DENEME YAZISIDIR DİYE BİR KAYAN YAZI UYGULAMASI VAR  F628 VE   HC595 İLE YAPILMIŞ BEN BU DEVRENIN KODLARINI DEĞİŞTRERERK ADIMI KAYDIRMAK ISTIYORUM AMA Bİ TÜRLÜ NASIL OLACAK BECEREMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVIRNMM ...
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

F®T

'"*****************************************************************************************************************************"
Data @0,"[b]BAHTİYAR USTA İŞTE YAZDI YAZIYI[/b]",5
;______________________________________________________________________________________;

bu bölümü değiştir yaz.ben yazdım hiç bir sorun olmadan oluyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

F.T belirtmiş  nasıl olduğunu ama eksik yazmış. Eksik derken senin bilgi seviyeni düşünerek eksik diyorum.
Program içinde yer alana;

DATA @0,"BILGEHAN PICMAN KAYAN YAZI PROGRAMI DENEME YAZISIDIR. TOPLAM KAREKTER ADEDI 127 ADET OLABILIR. MATRIKS SAYISI ARTIRILABILMEKTEDIR",5

satırını bul. O satırı F.T nin verdiği ile değiştir. Yeniden derle olsun bitsin. Hepsi bu kadar. İşin temeli ise şöyledir.  O satırda yer alan çift tırnak arasına ne yazarsan program o yazıyı alır ve kaydırır.

Bu arada yazılarını büyük harfle yazma lütfen. Kızmak bağırmak anlamına gelmektedir. Birde görsel olarak çirkin görünüyor.

Ete

bahdiyarusta

tamam hocam çok teşekkurler ... forumda yenıyım ...
                  - 66 -

bahdiyarusta

hocam dediğiniz gibi yaptım devre oldu ama yazı kayarken çok fazla titriyor karakterler çok belli olmuyor... bu dilde çok fazla bilgim yok öğrenciyim aslen ... yardımcı olursanır sevinirim
                  - 66 -

ete

O devre ve program tamamen deneysel bir çalışmadır. Çok kaliteli çalışmasını beklemek hata olur.
Simulasyona bakarsan her şey güllük gülüstanlık. Bir ayarlama yada düzenleme yapmak için gerçek devrenin elimde olması gerekir.
Devre senin elinde benim yapabileceğim bir şey yok maalesef.
Zaten devreyi aynen yapın ise eksikleri var. Ortak uçları sürmek için ULN serisi bir entegre kullanılması gerekirdi.
O hali ile pic fazla dayanmaz yada arada bulunan hex inverterlerin  bozulması yakındır.
İşin başında danışmak gerekir. Sen sonuna gelmişsin şimdi danışıyorsun.

Ete

bahdiyarusta

Hocam ben zaten devreyı sımılasyonda ıncalıyorum ... yanı proteusta çalışsa yeter bana ... sizin yazı nırmal kayıyıyor ETE PICMAN DEMENE.......diye ama ben programı bahadır karakoç diye deiğştirince yazı tıtrıyor lutfen bı bakın
                  - 66 -

ete

Yazılacak yazıyı tam olarak bildir bakayım.

Ete

bahdiyarusta

66 ELEKTRONIK         BAHADIR KARAKOÇ    05442038451      YAZMASI LAZIM
                  - 66 -

bahdiyarusta

hocam ordamısın ne oluyy
                  - 66 -

ete

İlişikte verdiğimden daha iyisi olmuyor maalesef.
Ete

bahdiyarusta

- 66 -