SLEEP KOMUTUYLA PİL TASARRUFU

Başlatan alico_k.s.k, 01 Şubat 2013, 14:25:42

alico_k.s.k

Bir rf  proğramında vericinin pille çalışması gerekiyor. Pic 16f628a kullanıyorum..Proğram basic.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Mucit23

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

F®T

sen çalışmanı ve sorununu buraya koyarsan mutlaka herkes bir çıkış yolu üretmen için elinden geleni yapacaktır.k.s.k karşıyaka mı?
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fatih88

sevgili mucit23 ben şahsen buyuk harfle yazmanın forumlarda iyi olarak algılanmadıgını ete hocamızdan nazik bir azarla öğrenmiştim belki arkadaşımızda bilmiyodur alico kardeşiminde bilmediğini umut ediyorum :D
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

sinancnc

Değerli arkadaşım Ben sleep komutu ile pil tasarrufu yapabileceğini düşünüyoum. Fakat asıl voltajı yiyen kısım verici olduğunu ele alırsak sana daha farklı bir yöntemde yardımcı olmak istiyorum.. Sonuçta pic uyku modundada olsa verici ve diğer kısımlar voltaj harcamaya devam ediyor...

Çözüm 1: rf vericiye ve pic e voltaj veren hatta bir buton bağla bu butona basılı tuttuğun sürece pic volaj alsın ve 2 butonlada görev verin butondan elinizi çeker çekmez pil ile kart volajını ayırmış olun...

Çözüm 2 : Aynı butonu rf vericiye ve pice ayrıca lojik 1 yapan butona bağlayın ve 5 volt vermesini sağlayın diğer butonlardan tüm çıkışların aktif olmaması için 1n4001 bütün butonları bir birinden bağımsız hale getirin...

Çözüm 3 : verici kısmının volajınıda pic den transitörle almasını sağlayın ve pic i bu şekilde sleep moduna sokun

Size uyan bir seçenek var ise çizim ekleyin üzerinde tartışalım..
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

alico_k.s.k

Kusura bakmayın arkadaşlar.Büyük harf yok.

est32

verici transistör ile pic izerinden beslenmeli, pic uykudan çıktıktan sonra(en fazla 1 sn yeterli) transistör ile vericiyi çalıştırmalı ve yaklaşık 1 sn sonra veriyi yollamalı, veriyi yolladıktan sonra vericiyi kapatıp tekrar uykuya geçmeli. En basit ve tasarruflu yolu bu.