Dfplayer ve WTV020-sd-mını sd kart modülünün pic ile kontrolü

Başlatan F®T, 01 Mart 2013, 20:30:45

F®T

selamlar .
zaten yaptığım çalışmaların hepsini buraya koymuştum.ne gibi yardım ihtiyacınız var.buyrun.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

zeus48

Üstad mrb . Bu modülü bir projemde kullanmayı düşünüyorum.  Sizin yazdığınız adresten yani ebaydan aldım. Ancak birkaç modeli var galiba aynı modüldenmi bahsediyoruz emin olmak için soruyorum.  Modülün 8 sağında 8 solunda olmak üzere 16 pini var.  8. pin saşe yaptım 16. pin 3v verdim 4 ve 5 pinleri hoporlör bağladım  karta 16khz wave müzik yükledim müzik dosyasının adınıda sizin yazdığınız gibi değiştirdim. 7. pine saşe gnd yaparak play diyorum ama ses alamıyorum 15. pinide +3 volt 470r dirençle led bağladım. Nerede yanlış yaptığımı cözemedim  ayrıca mp3 de denedim

zeus48

modülün resmi bu. Ayrıca 512 mb kart kullandım

grkm33

sd kartın formatı fat32 değilde  fat olması lazım birde 7.pin vol+ bacağıdır 9.bacak ile çalmaya başlaması lazım 

F®T

Arkadaşım modül aynı.Görkem kardeşimin dediği gibi çok basit bir bağlantı yapısı var.sd kart fat olarak formatlı olmalı.format atarken sd kartı bozabilirsin.çok dikkatli olmalısın.ben 1 kere bozdum daha sonrası hiç bir kontrol olmuyor.belki sendede bu tip bir şey olmuştur.ayrıca 3.3 volt önemli yoksa sd kart yine uçabilir.dosya isimleri 0001.ad4 0002.ad4 ......gibi kaydedilmeli.zaten ayrıntıları ne ise aşağıda mevcut.ayrıca ben modülün haberleştirmesini sağlayamamıştım.sadece butonlarla denedim.aşağıda resimdeki bağlantılar sorunsuz çalışıyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

zeus48

Arkadaşlar yardımlarınız için tşk ederim. Haklısınız 9.nolu bacak play ben yanlış yazmışım. Yarın deneyeceğim.Mutlu kalın

zeus48

Mrb Arkadaşlar  .  Kartı fat 32 değil fat yaptım  16khz wave müzik dosyası yükledim. Dosya adını 0001.wav  olarak değiştirdim. 3.3 v verdim 9. bacak ile play yaptım nafile. Led yanıp sönüyor ama ses yok yani modülün 4-5 bacaklarını küçük bir hp bağladım. Birşeyi atlıyorum ama bulamadım. Modül arızalı desem tam 4 tane almıştım hepside aynı.  Siz wave denemişmiydiniz  wave destekliyormu ?

zeus48

modüle yükseltec yani anfi  olmadan 4-5   bacaklardan 8 ohm  0,5 wat hop ile ses alabilmem gerekiyormu ?

zeynal

Merhaba zeus48 arkadaşım.Taktığın SD kartın kapasitesi 1GB fazla olmayacak(512MB olursa daha iyi).Karta format attıktan sonra ekteki dosyaları yükleyip dene.WAV formatını bende çalıştıramadım.Kolay gelsin

zeus48

Hele şükürrrrrrrrrr  . Zeynal arkadaşım sayende modülsen ses çıkarta bildim.Ben kartı yükleme konusunda sıkıntılarım varmış demekki.  Bir sorum daha mp3  vede wave  desteklediğide yazıyor datashhed  baktığımda bu konuda yorumun varmı ?

zeus48

Arkadaşlar mrb.  mp3 yada wave uzantılı dosyayı nasıl ad4  uzantılı yapabiliyoruz . Yardımlarınızı bekliyorum

F®T

Kartin ustundeki chipin sitesinde yada ebayda saticilarin kart hakkinda
bilgi verdigi dosyalarda var

zeus48

Emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.  Tüm sorunlarım halloldu.

zeynal

Merhaba.Bende çok uğraştım.Datasheetinde MP3 ve WAV formatını destekliyor yazıyor.Fakat ben çalıştıramadım.Sonra ekteki çeviriciyi indirdim ve çalıştı.Kolay gelsin

zeus48

Zeynel arkadaşım tşk. Cuma gününden beri uğraştım  sonunda bugün başarabildim. Birçok projemde kullanacağım