Dfplayer ve WTV020-sd-mını sd kart modülünün pic ile kontrolü

Başlatan F®T, 01 Mart 2013, 20:30:45

zerolax

EMRE SALMAN

F®T

ben denemiştim ama başarılı olamamıştım.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

zerolax

Hocam data sheetinde veri gonderilmediği zaman di ve clk pini high seviyede tutulması gerekiyor yazıyor acaba siz boyle denediniz mi çunku alışıla gelmiş bir şey değil bu sormamın nedeni siz neler yptınız onu merak ediyorum hangi yolları denediniz bende aynı yerlerde takılmayayım diye eğer çozumunu bulabilirsem burad paylaşacam parça geldiğinde daha gelmedi çunku birde turkiyede bulamadım sanırım sizde olmadığını yazmıssınız satabileceğinizden bahsetmişsiniz acba ne kadara satarsınız hala elinizdeyse tabi
EMRE SALMAN

F®T

zerolax data sheet teki haberleşme örneklerini basic olarak uygulamaya çalıştım burda paylaşıma devam edecektim ama haberleşmeyi başaramadım bende vazgeçmiştim.belki sen başarırsın..orda ne görüyorsan o şekilde.modülü geçen sene görkem arkadaşımıza satmıştım.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

zerolax

Teşekkur ederim hocam inşallah başarılı olabilirsem ilk burda paylaşacam peki bana başka bir oneriniz var mıdır ben yaklasık 150 tane ses dosyasını ayrı ayrı adresleyip kullanmak istiyorum toplam dkikası 20 dakikadan uzun bilindik bir sistem varmıdır kaç gundur geceli gunduzlu araştırıyorum işe yarar bişey bulamadım birde şunu belirteyim deneyimlerim çok az elektronik konusunda daha 18 yaşındayım ve okudugum alanla ilgim yok butun bilgilerim sadece araştırm merkındn yani çok soru soruyorsm bu yuzden kusura bakmyın  :)
EMRE SALMAN

F®T

bence şimdi ne konuşsak boş ortada parça yok.parça gelince önce yukardaki çalışmaları yap iyice parçayı tanı.daha sonra haberleşme olayını incelersin o aşamada burda herkes bir fikir verir.yaş itibarı ile bir iş ile uğraşıp sonuçlanamadımı bir çıkış noktasıda oluşmadımı şahsen benim uğraşasım gelmiyor.inşallah sen gençliğinle bu işi aşacaksın   ;)

zerolax

Teşekkur ederim hocam inşallah yapabilirim sizin durumunuzu çok iyi biliyorum babamdan oda elektronikçi 50 yaşın ustunde onunda fazla uğraşı kafa yorası gelmiyor versiğiniz bilgiler için teşekkur ederim denemelirimi bu konu altında paylaşacağım :)
EMRE SALMAN

ogul

Sanırım, aşağıdaki linkte Darrel Taylor bu konuya cevap vermiş.(27 Aralık 2008)
Sayfanın sonunda ise çalıştığı söylenen pbp programı var.
Bu programı da ekledim.
İnşallah faydalı olur. Ve sonucu detaylı olarak burada açıklarsın.

http://www.picbasic.co.uk/forum/showthread.php?t=10324

zerolax

parça elime bugun geldi ve denemeya çalıştım ama ses çıkartamadım neden  olduğunu bir türlü anlayamadım mp3 olarakda yükledim ad4 çevirerekde yükledim wav da denedim yok bir türlü ses çıkartamadım
EMRE SALMAN

zerolax

ad4 çevirirken sanırım biryerlerde bir yanlıslık yapıyorum ama çözmüş değilim

ft ustam bana bu konuda yardım edebilirmisiniz nasıl dönüştürdünüz siz ad4 formatına
EMRE SALMAN

zerolax

tamam sorunumu çözdüm nedense play tuşu parazit yapıyor elim değdiği zaman durdurup başlatıyor bundan dolayı çalıştıramıyormuşum şimdi seri iletişimini deneyeceğim
EMRE SALMAN

F®T

kolay gelsin.butonlarla kontrolde bende baya bir butonlara bastıktan sonra sesi yakalamıştım.kaydettiğin adet parça sayısını geçtikten sonra ses falan gelmiyor artık.geri tuşu ile tekrar parçaları yakalayabiliyorsun.kısacası buton kontrolü biraz sorunlu.en güzeli seri iletişim ama ben o işi çözemedim ve vazgeçtim.

zerolax

sağolun hocam ben bi anfiye bagladım ses almak için bluemavideki ses kayıt devresi diye satılan ısd1740 ses girişine bağladım yani onun yükseltecini kullanıyorum ses çok bozuk çıkıyor hatta potansiyometreden sesi yükselttiğimde hiç çıkmıyor araya ne bağlamalıyım
babamı arayıp sordum araya 10k direnç bide şaseye 10 k direnç bağla dedi çözüm olmadı
EMRE SALMAN

zerolax

sesi bir düzgün alabilsem pic ile seri iletişime geçecem ama sesi düzgün çıkartamadım
EMRE SALMAN

F®T

yukardaki uygulamayı yaptım anfi kullanmadan gayet ses güzel çıkıyordu.siz diğer devreden anfiye gelen ucu ayırıptamı bu modülün ucunu anfi girişine bağladınız.o şekil bağlarsanız daha uygun olur.bence anfi işi sonraki iş olabilir.zaten modülün ses güçü gayet iyi.anfi olmasada ilk etapta olur.