C

PICKIT2 CLONE - USB PIC PROGRAMLAYICI

Başlatan cevat, 19 Mayıs 2013, 15:47:14

Hattuşa

Alıntı yapılan: ete - 20 Temmuz 2014, 13:18:38
Sorunlu çalışan devre yok burada hepsi sorunsuz. Özellikle benim 6. sayfada verdiğim de sorunsuz çünki ben de kullanıyorum.

Ete

cevap için tşk ederim ete hocam, kusura bakmayın emin olmak adına sormuştum.

bzkrthalil

hocam bende bu devreyle uğraşıyorum bana bu devrenin baskı devresiyle malzeme listesini vede teransistörlerin yerlerini belirtebilirmisiniz
BzkrtHalil

ete

Bir zahmet edip 6 sayfada verilen RAR dosyasını açarsan içinde istediğin her şeyin olduğunu göreceksin.
Dosya içinde yer alan "1.png " resmi bakırsız taraftan yerleştirilecek malzemelerin yerini gösteriyor.
"2.png" ise bakırlı tarafa yerleşecek smd malzemeleri gösteriyor.
lay uzantılı dosya ise PCB baskısı için kullanılacak dosyadır.

Bütün bunlar verilmiş iken başka bir şey mi istiyor acaba diye kendime soruyorum ama soruma cevap bulamıyorum maalesef.
Linki yeniden vereyim belkide onu bulamıyorsundur.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/25364674/Setup_Pickit2.rar

Ete

bzkrthalil

hocam ben 16f84 ile pıc devresini kontrol etmek istiyorum bana yardım edebilirmisiniz.
BzkrtHalil

Mucit23

Alıntı yapılan: bzkrthalil - 12 Aralık 2014, 21:08:54
hocam ben 16f84 ile pıc devresini kontrol etmek istiyorum bana yardım edebilirmisiniz.

Mesajından anladığım kadarıyla bu tür konulara çok uzaksın.Bu yüzden bu tür yardım isteklerinde bulunuyorsun. Bu şekilde yardım alman zor. Ne istediğin bile belli değil.

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

bzkrthalil

ben bu devreyi sms ile kontrol etmek istiyorum sms gonderdigim de ledler yansin ben biraz arastirdim Bluetooth modul ile yapilmis ama ben sms, hat ile yapmak istiyorum olabilirmi
BzkrtHalil

Mucit23

Dediğin elbette yapılabilir.

Birtane GSM modül alacaksın(Sim900 olabilir)

Bu GSM modül ile haberleşip mesaj okuması vs yaparsın. Ona göre ledleri kontrol edersin. Fakat anladığım kadarıyla yazılım bilgin sıfır.
Bu yüzden eğer projen çok önemliyse birisinden ücreti mukabilinde yazılımsal destek alman.

www.arectron.com/

bzkrthalil

siz yardimci olamazmisiniz devre yapiminda ve yazilimda
BzkrtHalil

Mucit23

Malesef benim ne vaktim, nede gsm konusunda bilgim var.

www.arectron.com/

bzkrthalil

peki yardim edebilecek onericeginiz bir yer var mi?
BzkrtHalil

onepiro

Merhabalar;
Ben pic kit 2 clone devresini an itibari ile yaptım fakat bilgisayarım usb aygıtı tanımlanamadı hatasını veriyor bu yüzden pic kit 2 programını açtığımda programlayıcı bulunamadı diyor. Birde ledlerden sadece güç ledi yanıyor diğeri çalışmıyor. Devremden  her türlü kısa devre kontrolünü yaptım devre olması gereken gibi. Kartı farklı bir pc dede denedim yine aynı hatayı alıyorum. Problem nedir acaba?
İyi günler..

ete

Kartın üzerinde yer alan işlemciye program yüklettinmi bir yerlerde. Elinde başka programlayıcı varsa kendinde yüklersin ama olmadığını varsayarak yüklettinmi diye sordum. Bu sorun onunla alakalı olsa gerek.

Ete

onepiro

Evet hocam başka bir programlayıcıdan karttaki pice sizin dosyadaki "PK2V023200.hex" adlı hex dosyasını defalarca yükledim onda sorun yok. Karttaki pic'e farklı programda attım pic çalışıyor. Ama pc ye bağladığımda bu hatayı veriyor. Kafamda ki muhtelif hatalar şunlar;
1-)İnternetten araştırdım üzerinde 6CW yazan transistörler BC817, 3GW yazanlar ise BC857 tip transistörlermiş. Üzerinde yazan isimler farklı transistörlere ait değilse bunlarda sorun yok.
2-Bas86 bulamadığım için onun yerine ben 1N4148 kullandım. Çoğu pic kit 2 de bu diyot kullanılmış sorun olur mu bilmem?
3-Kartta ki bobin belki uyumsuzdur 
diye düşünüyorum.

ete

Kartın kendisinde sırun yok ise mutlaka malzeme kusurudur. Kusur derken yanlış yönde takılan malzemelerden de olabilir uyumsuz malzemedende olabilir.
Ete

onepiro

2. bir kart daha yaptım yine aynı hata var. Bu ara elektronikte fazla şansım gülmedi. Konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.