Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

MS_59

mehmet

beyazıt

evt 6.4.0 versiyon var  pek bılgım yok o yüzden sıze danıstmm proteus kullnıyorum ben

beyazıt

bır sorum daha olacak direnç değerleri yazmamışınız aceba değerler nedir tşk

MS_59

ben 5.11 kullanıyorum sol üst köşede mavi kırmızı ve yeşil kareler var üst üste duruyo bulamazsan yukarıda komut satırına display yaz katmanları seç ve yazdır hepsi bu

diğer soruna gelince,
saniye ledleri 5mm mavi mantar kullandım ve 1K8 ohm direnç
matrixlerde de 18 ohm
mehmet

gogoce

Alıntı yapılan: proteus - 21 Haziran 2013, 21:24:23
arkadaşlar

PCB çizimi hazır yalnız EAGLE ile çizildi eğer bu programı kullanmıyorsanız PDF formatına çevirip veririm
ETE hocanın ve benim paylaştığım tarihli hex. dosyalarını, isis ve eagle PCB dosyalarını paket olarak ekliyorum

sayın proteus ,

bu devrenin eagle sch dosyası sizde mevcut mudur ?
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

ete

Proteus,
EN iyisi PCB dosyasını PDF olarak verki Eagle programı olmayanlar oradan bastırabilsinler.
Aslında bu devre öyle elde falan basılacak boyutta değil maalesef. Bu nedenele bir kartçıya bastırmanız gerekir. Hal böyle olunca Eagle dosyaları ile bastırılması daha uygundur. Ama merak herhalde ki her kes bir açık halini görmekistiyor sanırım.
Pdf dosyasını verirken malzeme yerleşiminide verirsen uygun olur.

Ete

gogoce

ben evimdeki sürekli geri kalan bir saatimin içine yapmayı düşünüyorum . Haliyle çapı biraz büyük . SCH dosyası verilirse hata yapmadan pcb yi tekrar çizme durumum olur . Arkadaş vermek istemezse saygı duyar pcb den şemasını çizer yapmaya çalışırım

gerçekten güzel bir proje evimin duvarında güzel duracak

saygılar

MS_59

gogoce,
malesef sch dosyası yok çünki direk board olarak çizdim. aslında isis yardımcı olur sana takıldığın yerde benim çizdiğime bakarsın dahada olmadı yardım ederim

bütün PDF dosyaları ilişiktedir
mehmet

gogoce

Alıntı yapılan: proteus - 22 Haziran 2013, 12:17:56
gogoce,
malesef sch dosyası yok çünki direk board olarak çizdim. aslında isis yardımcı olur sana takıldığın yerde benim çizdiğime bakarsın dahada olmadı yardım ederim

bütün PDF dosyaları mevcut

tamam ben başladım çizmeye teşekkürler

MS_59

Gogoce. Ben 25cm'e küçülttüm istersen biraz bekle
mehmet

MS_59

25 cm matrix saatin PCB si bitti böylece sanırım herkes için daha iyi oldu
bu arada yapacak arkadaşlar saniye ledlerini süren 595'ler bakır yüzeye takılacak

EAGLE ve PDF dosyaları ilişiktedir
mehmet

gogoce

Alıntı yapılan: proteus - 22 Haziran 2013, 19:50:12
25 cm matrix saatin PCB si bitti böylece sanırım herkes için daha iyi oldu
bu arada yapacak arkadaşlar saniye ledlerini süren 595'ler bakır yüzeye takılacak

EAGLE ve PDF dosyaları ilişiktedir
proteus,
eagle de bu saniye ledleri gibi bir dizilim için özel bir komut veya işlev varmı yoksa kendin mi dizdin

MS_59

özel bi komutu yok kendim dizdim
mehmet

kuylus

proteus   mavi dotlar artık  yokmuş   geçen gün firmaya  şahsen gittim   çok talep var ara ara getirtiyoruz dediler ne garip bir durumsa :9 talep olan bir ürünü  sürekli değilde ara ara getirmelerini   anlamadım   gerçekden  den  bende kırmızı ile yapıcam fakat  noktaları 1mm olanlarında kullanıp çok ufak bir devre çiziyorum bakalım ne çıakcak ortaya

MS_59

bende geçen gün telefonla aradım var dediler bende anlamadım size yok diyorlar bana var diyorlar
doğru olan size söylenendir gidipte sorduğunuza göre
Alıntı Yapbende kırmızı ile yapıcam fakat  noktaları 1mm olanlarında kullanıp çok ufak bir devre çiziyorum bakalım ne çıakcak ortaya
bakalım ne çıkacak
yalnız şunu söyleleyim mavi matrixler daha bi orjinal duruyo
buradaki videodaki gibi http://www.youtube.com/watch?v=dhUY175tcR8#ws
mehmet