Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

kartal_0689

TURKEY/ANK

MS_59

Başından beri bi kalmamış muhabbeti var ben aldım ete hoca aldı hatta arayıp sorduk var dediler belki'de şimdi gerçekten kalmamıştır  sepete eklenmiyor mu
mehmet

kartal_0689

Sepete eklenebiliyor ancak mail yazdım her ihtimale karşı bi sorayım diye,
şu anda stokta yok dediler. paket halinde getirebilirlermiş.o da çok pahalı

i.soran
TURKEY/ANK

kartal_0689

Arkadaşlar bende dot matrix saati yaptım, bir tek displayler kaldı.
Çin' den sipariş ettim bayramdan sonra gelir muhtemelen. Sitede yayınlarım.
Zaten Proteus arkadaşımız yaptı bende yapıyorum yapmak isteyen arkadaşlar varsa duyrulur...

i.soran
TURKEY/ANK

MS_59

kartal_0689

çin'e nasıl sipariş verdin, minimum kaç adet alman gerekiyor, fiyatları nasıl, gümrükte sorun oluyormu
mehmet

kartal_0689

Proteus,

ebay.com var. Buraya üye oluyorsun. Tabi daha öncesinde alışveriş için paypall üyeliği yaptım kredi kartına güvenmediğim için.
Sonra siteye giriyorsun ve ürünlere bakıyorsun. Az adetli (max 30) veya düşük meblalı ürünlerde gümrükte sorun çıkmıyor.
Daha da önemlisi paketin küçük olması gerekmektedir. Sitede ürünleri incelerken ve alırken 3 önemli husus var.

1- Ürün direkt satış olacak, yani açık artırma olmayacak(Bunun için aratma yaptıktan sonra sol düşey menüden 'Buy It Now' seçmen gerek)
2- Kargo ücreti olmayacak ki olursa çok pahalı olur(Bunun için aratma yaptıktan sonra sol düşey menüden 'Free Shipping' seçmen gerek)
3- ve en önemlisi satıcının aldığı puan. Genelde satıcı eğer 'Top Rated Seller' ünvanını aldıysa problem olmaz. Eğer bu yoksa oranı mümkünse %99,5 in altında olmamasına dikkat etmek gerekir.

12 adet 8x8 3mm Kırmızı dot matrix almıştım 11,94$ a.
şimdi 128x64 mavi grafik LCD(Seri/Paralel) aldım. Fiyatı çok komik 6,78$...

i.soran
TURKEY/ANK

est32

kartal_0689 hocam benim de en çok merak ettiğim konudan bahsetmişsin çok teşekkürler.
Sormak istediğim bir soru var, aldığım ürün miktarına dikkat ettim diyelim, tek seferde en fazla 30 tane aldım tamam bunda bir sorun olmadı diyelim. Ben aynı tarihte veya birbirine çok yakın tarihlerde farklı satıcılardan alımlar yaptım diyelim. Bu durumda gümrükçüler benim ismime adresime aşina olur da bir sorun çıkarır mı veya farklı satıcılardan aldığım ürünler aynı gün gümrüğe girdi diyelim, bu durumda bu işi ticarete çevirdiğimi düşünüp de bir sorun çıkarırlar mı?
Eğer bir sorun oluyorsa bu gibi durumlara karşı ne gibi önlemler alabiliriz? farklı adreslere gönderme veya farklı kişi isimlerine gönderme işe yarar mı?

ete

Aslında kimse bu soruların gerçek cevabını bilmiyor. Bende sık sık sık yurt dışından malzeme ve alet alıyorum. Alırken bazı konulara dikkat ediyorum. Nedir bunlar? Bir defa alınan malzemelerin ticari miktar teşkil etmemesine dikkat ediyorum. En önemlisi parasal sınır olan yaklaşık 100 usd yi aşmamaya özen gösteriyorum. Gelen malzeme posta ile geleceğinden postacıların rastgele bırakabileceği bir adres kullanmıyorum. Mutlaka getirip vereceği bir adrese yönlendiriyorum. Aksi halde postacı rastgele posta kutusuna veya ona yakın yerlere özellikle bırakıp gidiyor.
Zaman zaman bazı sitelerde çoklu alım yapanların işlerinin gümrükte zorlaştırıldığını duyuyorum.
Posta yada gümrük sisteminde binlerce kişinin adının takip edildiğini sanmıyorum. Ancak sık sık miktar sorunu yaşayanların isimlerinin mimleneceğini düşünüyorum.
Toparlarsak, parasal sınırı aşmayın ( bazıları bu sınırı 70 usd olarak belirtiyor). Varış adresini emniyetli bir adres verin yada postacıyı tembihleyin. Aynı üründen fazla miktarda almayın. Parasal sınır kurtarsa bile bu sorguya sebep olabilir.
Ete

est32

Hocam Allah razı olsun bilgilendirmeler için, çok teşekkür ederim.
Biir de paypal hakkında sormak istediğim bişey var. Kısa süre önce paypal'a üye oldum ve ödeme seçeneklerinde banka hesabı gibi terimler de var.
Benim kredi kartım yok bu nedenle iş bankasındaki bankamatik hesabımla bişeyler yapmaya çalıştım ama olmuyor.
Ben mi yapamadım, yoksa banka hesabından kasıt başka bişey mi?

ete

Paypal bildiğim kadarı ile kredi kartı üzerinden çalışıyor. Ancak açıklamalarda kartın olmaz ise de alış veriş yapılabileceğini söylüyor.
Ne olup bittiğini anlamak üzere hesap açma kısmına girdim ama hemen başlarda zaten kredi kartı numarası soruyor.
Ama birde onay kutusu koymuş. Bu çabuk şekilde alışverişe başlamak için bir seçenek olarak gözüküyor. Anlaşılan kredi kartı kullanmaz isen bir haberleşme trafiği gerekiyor. Yani hesabında her zaman para olacak Paypal alışveriş anında bankana soracak para varsa bloke edilecek banka ona cevap verecek gibi bir trafikten söz ediyorum. Açıkçası kredi kartı olmadan paypal alışverişi pek akıllıca iş değil gibime geliyor. En güzeli adamlara sormak bence. Türkçe güzel bir siteleri var zaten.

Ete

est32

Evet hocam üye oldum fakat ben de o baştaki kart numarasına takılıp kalmıştım. hala tanımlı kartım görünmüyor.
hatta desteğe bu konu hakkında mesaj yazmak istedim, mesajın gitmesi için de yine kart numarası istiyor, bu nedenle mesaj bile atıp soramadım.
Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.

MS_59

bilgilendirmeler için kartal ve ete hocaya çok teşekkür ederim sağolun
mehmet

Mucit23

Garanti Bankası nın sanal kart uygulaması var. Eger banka hesabınız varsa kendinize sanal kart hesabı açıp bu hesabı sanal alışveriş lerde kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. Ben paypalda bu hesabı kullanıyorum.  Ayrıca kart limiti sanal kart hesabına yatirdiginiz para kadar olduğu icin fazla para çekilmesi gibi durumlar yaşanmıyor.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

est32

Hocam onu duydum ama garanti bankasına pek bulaşmak gibi bir niyetim yok, yolumun üstünde garanti varsa karşı kaldırıma geçiyorum, o derece :)
Nette yorumları okursan elini veren kolunu kaptırıyor.

F®T

est32 aynen katılıyorum.benim akbankta sanal kartım var kredi kartına bağlı çalışıyor.belirlediğim kadar bir limit oluyor istediğin gibi limiti değiştirebiliyorsun.paypal ile alışveriş daha güvenli.ebay ile dahada güvenli.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.