Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

M_B

Merhabalar  proteus ve Ete hocam;
programda kullanmış oldugunuz font tablosuna ihtiyacım var bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Elimdeki fontlar hep tek led li. ( İnce ) Kalın harfliye ihtiyacım var.

fontu altaki link icin kullanmak istiyorum
http://www.picproje.org/index.php/topic,38418.15.html

ete

Bı konu başlığında geri sayfalara gidersen açık kodları verilmiş olan programlar var. Fontlar hiç değişmedi. Onlardan alabilirsin fontları. Yada en baştan bak ileri doğru gel. Ben biraz evvel baktım var bir sürü.

Ete

M_B

Teşekkür ederim Hocam çok hızlısınız.

M_B

Ete Hocam;

Harflerinde kalın olarak fontu mevcutmudur ? ( Rakamlar guzel )
Bu linkteki saat ve sizin projeler kısmındaki kayan yazı programlarını da indirdim. Onlarda da karekterler hep tek ( ince )

Teşekkürler
M_B

İstediğim veya yapmaya calıstığım font altaki gibi.
Bu tur fontu kısa yoldan nasıl yapabilirim.

ete

Harflari lazım olmafığı için yap madım. Yalnızca bazı harfleri "ETE" gibi yapmıştım.
Ete

MS_59

sonmoikan nickli arkadaşın 36. mesajda paylaştığı programla istediğini kolayca yapabilirsin
mehmet

M_B

Alıntı yapılan: proteus - 14 Mart 2014, 21:36:52
sonmoikan nickli arkadaşın 36. mesajda paylaştığı programla istediğini kolayca yapabilirsin
Hocam onu indirdim denedim ama görsel olarak fontu tam manasıyla kestiremedim. Kestiremedim derken renk tonu koyu olduğu icin tam ayırt edemedim.
Örnek olarak ta A yi denedim.  On izleme seceneği olsa iyi olurdu.
Gorsel olarak şu şekilde olsa iyi olurdu

M_B

şoyle bir program buldum işe yarar.
Kendi icinde font tanımları da var. Seciyorsunuz otomatik olarak 8x8 karenın icinde olusuyor.

http://www.min.at/prinz/o/software/pixelfont/#download

liquid pro

Üzgünüm. Benim Türk kötüdür.

liquid pro

Merhaba, size çok teşekkür ederim. BAS dosyanın kodu (matris saat weapons kayar Noktali. Hks) indirmek için izin verir lütfen. teşekkür ederim.

kuylus

liquid pro

isteyin nedir , ne yapmak istiyorsun

kuylus

Kayar noktalı olanların BAS dosyası var

liquid pro

Alıntı yapılan: liquid pro - 13 Ekim 2014, 19:23:10
Merhaba, size çok teşekkür ederim. BAS dosyanın kodu (matrix saat tarih kayar noktali.hex) indirmek için izin verir lütfen. teşekkür ederim.

liquid pro

Cevabınız için teşekkür ederim
ASM dosya g s (matris Saat Dosyaları)

ete

Liquid Pro,
Iran'dan aramıza hoş geldin. Bazı nedenlerden dolayı dosyaları mesaj ekinde mail adresine yolladım.

You wellcome from Iran to our web site.
Due to some personal reasons I sent the files to your email.

Ete