MCS windows 10 setup

Başlatan elektro77, 21 Ocak 2020, 16:47:10

elektro77

win7 nin desteği kesildiğinde 32 bit win10 a geçtim. Fakat msc aşağıdaki hatayı verip kilitleniyor.programı açtıktan sonra iki üç kere derleme yapıyorum ardından  bu hatayı veriyor. Sonra x(çarpıya) a basıp ekrandan kaldırdığımda MCS birden kilitleniyor ve program yanıt vermiyor. Uyumluluk modunu win7 yapmama rağmen sorun çözülmedi.MCS yi kaldırıp yeniden kurdum sorun çözülmedi. Ne yapmalıyım. (kullandığım MCS VE PBP versiyonları: 4.00 ve 2.60)
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

İlyas KAYA

Kürek yapmamışsın gibi görünüyor.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

elektro77

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 21 Ocak 2020, 20:41:07Kürek yapmamışsın gibi görünüyor.
Kuregim yok. Ne yapmaliyim. Bilinen bir site varmi kurek bulabilecegim.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

elektro77

Ne gariptir ki; pic ile ilgili bir sitemiz olmasina ve en cok orneklenen derleyicininde mcs ve pbp olmasina ragmen programlarla ilgili cok az bilgi var. Konuyu acarken bile bir sure mcs ve pbp ile ilgili bolum aradim. Neyse. Elinde mcs ve pbp 32 bit win 10 versiyonu olan varsa luffen zipleyip mailime atabilirmi. Cok minnettar oluru. Saygilarimla.
elektro77@msn.com.

İlyas KAYA

Esasen burada yasal olmayan paylaşımlar yapmıyoruz. Bahsi geçen uygulamayı ben lisanslı olarak kullanıyorum.
Bu nedenle kürek konusunda yardımcı olamam ama biraz internet de ararsanız çok ca paylaşım bulabilirsiniz.

Eğer bir uygulamadan para kazanıyor iseniz size de tavsiyem lisanslı olarak kullanmanız.
Ben şahmış adına bu işin öteki tarafını da düşünüyor ve kul hakkına girmek istemiyorum.
Bu tamamen tercih ve inanç meselesi.

oguztkn

Merhaba Arkadaşlar,

Lisans konusu ile ilgili olmasa da birşey danışmak istiyorum. Derleyicinin font yazı tipi gibi ayarlarını değiştirebiliyoruz ama ben arka plandaki fonu değiştirmek istiyorum. Bazen beyaz olması göz yoruyor koyu gibi geliyor fondaki rengi değiştirebilsek daha iyi olacak gibi (kendim düşüncem tabiki). Kürekli de yok bu özellik lisanslı olanda var mıdır acaba yada yapılabilir mi ?

İlyas KAYA

Lisanslı ile lisanssız arasında özellik farkı olmaz. Fark şu ki lisanssız olanlar genelde tam sürümdür. Benim satım aldığım ise silver sürüm yani alt sürüm. Farkı ise mcu seçeneği az.
Mcs de malesef background ayarı yok. Monitörün ışığını kısarak kullanmanızı tavsiye ederim yada göz yormaması için curved ve 144 hz üstü monitör kullanın.

Ben curved 144 hz geçtikten sonra aradaki farkı söyle izah edeyim.
Eskiden ekran basından kalktıgımda ve etrafa baktığımda duvarlar dalgalanıyordu ve gözlerimde kasılma hissediyordum. Artık bunların hiçbiri yok.

elektro77

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 21 Ocak 2020, 23:49:21Esasen burada yasal olmayan paylaşımlar yapmıyoruz. Bahsi geçen uygulamayı ben lisanslı olarak kullanıyorum.
Bu nedenle kürek konusunda yardımcı olamam ama biraz internet de ararsanız çok ca paylaşım bulabilirsiniz.

Eğer bir uygulamadan para kazanıyor iseniz size de tavsiyem lisanslı olarak kullanmanız.
Ben şahmış adına bu işin öteki tarafını da düşünüyor ve kul hakkına girmek istemiyorum.
Bu tamamen tercih ve inanç meselesi.
eğer ilim paylaşılmıyorsa ona gidecek her yol mübahtır bana göre. ikincisi ise ilimin devamı için biraz para kazanmaktan zarar gelmez bence. Allah ilim yolunda olan herşeyi affeder inşaallah.

ete

İlim yolunda her şey mübahtır demek yanlış olur. Bu sınıflandırmadan yasal olmayan yolları çıkarmak gerekir. En azından bir sitede yasal olmayan işleri desteklemek de bana göre uygun olmaz.
Burada kırılmış program linkleri vermekle o işi ticarileştirmiş oluruzki bu yasal olmayan bir işlem. Üstelik bunu yapmakla olayıda desteklemiş oluruz ki buda ayrı bir yasal sorun.
Olaylara tek yönden bakmayın lütfen. Yaratacağı olumsuz sonuçlarıda düşünün.

Ete

muyat

Ben 2.60 full versiyon kullanıyorum.
Kürek falan da yok.
Kurulumu biraz zahmetli.Örnegin kurduktan sonra ilgili işlemcinin inc dosyasının içine girip sigorta ayarları kısmının başına noktalı virgül falan koymak gerekiyor..İşletim sistemim win10
Şimdilik 12f675 ağırlıklı çalıştıgım için lisanslı üst versiyon kullanmıyorum..İlerde lisanslı olanı satın alabilirim ama.
Mail göndermeyi denedim.Dosya toplam 190mb falan oldugundan gönderemedim

elektro77

şimdi size soruyorum:
çoğumuzun kullandığı windows lisanslı mı? Ancak sıfır bilgisayar alanların hariç.
çoğumuz windowsu etkinleştirmek için yasal olmayan bir yol kullandı mı?
çoğumuz proteusun lisanslı olanını mı kullanıyor?
Windows üzerinde Kullandığımız tüm programlar için lisans satın almaya kalksaydık çoğumuz teoriden öte geçemez ve internete girmek dışında pc başına geçemezdik bile.
Ete hocam saygı duyuyorum. Çok haklısınız.
Tamam bende tasvip etmiyorum ama bu gerçekleri de gözardı etmek bir yanlış daha olur.
Ayrıca ben ilk mesajımda crack istemedim zaten. Bende bedava sürümünü kullanıyordum ama windows 10 a geçince saçmaladı. Sadece bir yol göstermenizi istedim.

ete

Yani ne demek istiorsun herşeyi buraya koyalımmı bunumu istiyorsun. Konuyu sürekli başka yere çekiyorsun. Yasal olamayan programları kullanmak (kaynağı ne olursa olsun bizi ilgilendirmiyor) kişinin kendi tercihidir. Bu bizim sitenin tercihi değil. Site tercihimiz olsa idi zaten buraya koyardık her şeyi. Bu durumda tercihi bu yönde olan sitelere müracaat edeceksin demektir. Konuyu fazla uzatmayalım lütfen.

Ete

İlyas KAYA

Evet kullandigim windows lisanslı.
Evet bilgisayarımda kullandigim tüm programlar ya lisanslı yada ücretsiz.

Oynadigim tüm oyunlar ya ucretsiz yada satin alinma.

Başkalarınin da yapiyor olmasi bunu suç olmaktan cikarmaz. Herkes kendi sucundan sorumludur.

Proteus kullanmıyorum kicad kullanıyorum bu nedenle lisans ile ilgili bir sorunun yok.

Windows 10 da bir Sorun yok gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

Istemedim diyorsunuz ama mesajınızda kürek linkini gönderin ibaresi var. Buraya nu kadar hayiflanana kadar google a yazsanız yüzlerce bulursunuz.
Ama siz istiyorsunuz ki onuda siz getirin bana verin. Herneyse
Söyleceklerim bu konuda bu kadar.

elektro77

Alıntı yapılan: ete - 22 Ocak 2020, 12:04:07Yani ne demek istiorsun herşeyi buraya koyalımmı bunumu istiyorsun. Konuyu sürekli başka yere çekiyorsun. Yasal olamayan programları kullanmak (kaynağı ne olursa olsun bizi ilgilendirmiyor) kişinin kendi tercihidir. Bu bizim sitenin tercihi değil. Site tercihimiz olsa idi zaten buraya koyardık her şeyi. Bu durumda tercihi bu yönde olan sitelere müracaat edeceksin demektir. Konuyu fazla uzatmayalım lütfen.

Ete
Yok hocam onu demek istemedim. Özür dilerim.
Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 22 Ocak 2020, 12:09:02Evet kullandigim windows lisanslı.
Evet bilgisayarımda kullandigim tüm programlar ya lisanslı yada ücretsiz.

Oynadigim tüm oyunlar ya ucretsiz yada satin alinma.

Başkalarınin da yapiyor olmasi bunu suç olmaktan cikarmaz. Herkes kendi sucundan sorumludur.

Proteus kullanmıyorum kicad kullanıyorum bu nedenle lisans ile ilgili bir sorunun yok.

Windows 10 da bir Sorun yok gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

Istemedim diyorsunuz ama mesajınızda kürek linkini gönderin ibaresi var. Buraya nu kadar hayiflanana kadar google a yazsanız yüzlerce bulursunuz.
Ama siz istiyorsunuz ki onuda siz getirin bana verin. Herneyse
Söyleceklerim bu konuda bu kadar.

Beni kürek e yönlendiren sizdiniz.

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 21 Ocak 2020, 20:41:07Kürek yapmamışsın gibi görünüyor.

Ayrica elimde bir suru versiyonu var ama win 10 da hepside ayni hatayi verdi.

elektro77

32 bit de windows 10 kullanmakla suç işlemiş gibi hissetmeye başladım. MCS ve PBP ile ilgili hangi siteye girsem hep 64 bit bilgileri veriliyor.  windows 10 denince neden 64 bit akla geliyor. 3gb ram ve hızlı bir işlemci ile pekala güzel çalışıyor. psikolojik sebebler yüzünden 64 bite geçemiyorum işte ne yapayım. Ben Uşak lıyım ama 64 ü hiç sevmem. Zaten bu nedenle Antalya ya göç ettim. :)