57mm display

Başlatan oguztkn, 07 Ocak 2014, 11:36:04

oguztkn

şimdi farkettim ben bdleri bc546 ile sürdüm yani 1 de aktif oluyorlar 0 da değil sondaki kd lerin hepsini ters çevirsem düzelirmi  ?

ete

Düzelmez.
Bu konuda artık başka sorulara cevap vermeyi düşünmüyorum. Her şey açıkça belli olmuş durumda.
Bir şekilde çalıştır artık devreyi.

Ete

oguztkn

Hocam cevap vermeyi düşünmediğinizi yazdınız ama ben bu saate kadar uğraştım sebebi bulamadım gene tek yardım isteyebileceğim kişi sizsiniz, neden bu kadar küçük bir değişiklik bu kadar anlamsız şekiller çıkmasına neden oluyor tek fark 0 da değil 1 de aktif olacak, cevap verip vermemek tamamen sizin kararınız ama cevap verirseniz hem devre çalışmış olur hemde ben yeni bir şey daha öğrenmiş olurum...

ete

Basit bir konuyu sürekli devre ile oynayarak çetrefilli hale getirdin ve 3 sayfa mesaj oluşturmayı başardın.
Bu konuda seni tebrik etmek gerekir. Devre üzerinde bir sürü lüzumsuz değişiklikler yaptın ve onları geri almayı düşüneceğine sürekli olarak değişikliklerine uygun program uyarlamaya çalıştın. Bu devre en baştan basit ve yalın bir halde çalışabilirdi.
Bu yüzden cevap vermemeyi düşünüyordum. Çünki ortaya konulan bilgi birikimi devreyi öyle yada böyle çalıştırman için yeterli idi.
Son olarak son belirttiğin şekilde devrenin ve programın çalışır halini koyuyorum ve konuyu kilitliyorum.

Ete