DTMF KONTROL DEVRELERİ 1 RÖLE - 2 RÖLE - 4 RÖLE mt8870

Başlatan sozkarabacak, 04 Nisan 2014, 09:27:36

ete

İki türlü buzzer var. Birine voltaj verince kendi osilatörü içindedir beep diye öter. Voltajı kesince susar. Diğeri direk piezo kristal levhadır. Voltaj verirsen ötmez. Ona frekans şeklinde bir ses sinyali vermen gerekir.
Birincisi bir NPN transistör pic pini tarafından teteiklenerek buzzere GND verecek şekilde sürülür. Buzzerin bir pinine transistörün Collectorü diğer ucunada 5V veya buzzer 12V luk ise 12V (+) verilir.

Diğeri için SOUND komutu kullanılır. SOUND Pin,[110,20] bir beep sesi verdirir. Burada 110 sesin frekanasını (rakam büyüdükçe ses incelir) 20 ise süresini verir burada 20 ms lik bir süre de ses çıkar. Bu uzatılabilir.
Her iki sistemde de tek çıkış pini kullanılır. Birinden ON/OFF kontrol diğerinden ise ses sinyali yollanır.
Gerisi sana kalmış artık.
Ete

POWER

sorun neymiş acaba?nasıl çözdünüz?ileriye dönük hepimize lazım olabilir.

Elzemefe

aynen sorun neymiş !! buraya yazarsanız başkaları da  öğrenir sizinde  öğrenmeye çalıştığınız gibi

ilker29

Sorun kullandığım telefondan çıktı. Nokia 113 kullanmıştım arama için samsung s3 ile arama yaptığımda bütün tuşları algıladığını gördüm devrenin

POWER

nedendir bilmiyorum nokia telefonlarda bu sorunu bende yaşadım.

ilker29

Arkadaşlar
Kulaklıktada bir sorun keşfettim belki sizde rastlalamışsınızdır.
Ek olarak resimde görüldüğü üzere orjinal kulaklık ile ucuza alınan kulaklıkların jak bağlantıları farklı. Özellikle GND ucu. Bu sebeple devreye ses az gelmekte

sahinler64

Ustalar Bu Jaklardan Nereden Bulabiliriz. Özellikle 4 Bölmeli.

ilker29

Selam
Arkadaşlar 4 röleli devreyi yaptım çalıştı. Aklıma yeni bir fikir geldi. Fakat elektronikten fazla anlamıyorum bu sebeple sizlerden yardım talebim var. Bu yapmış olduğumuz 4 röleli devrede telefonu ortadan kaldırıp, devreye sim kart devresi ilave etmeyi düşünüyorum. Sim kartı devreye takıp çalıştırmak istiyorum. Elinizde bu şekil bir devre varmıdır. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.. Saygılarımla

POWER

telefonu ortadan kaldıracaksan gsm modul  kullanmak zorundasın.fakat kayıt konusu var o nasıl oluyor bilmiyorum.bence en ekonomiği yine telefon.

karacan451

Telit g865 kullan. Satıcı imei nosu kaydediyor.