PCB yapımı

Başlatan 1956, 26 Haziran 2014, 14:32:21

kotan04

Alıntı yapılan: mitec - 18 Mayıs 2015, 11:29:36
eğer dolma toner kullanıyorsan toner kağıda yapışmaz bende çok uğraştım değişik değişik yerlerde doldurdum ama kesinlikle olmuyor.bu işin olmazsa olmazı orjinal toner kullanmak
merhaba orjinal toner buldum folyo sonuç aynı fakat
Şimdi ise elişi kağıdı kullandım yalnız yollar t25 altında olursa sıkıntı oluyor t25 üstü çok iyi sonuç alıyorum buda benim için yeterli elişi kağıdını ütüledikten sonra çıkarmayın suda yumuşak yumuşak çözerseniz iyi oluyor

Mc_307

El işi kağıdı kullanırım hep ve guzel sonuç alıyorum. Yazıcılar bazen elişi kağıdını sıkıştırır. Bunu kagidin arkasına basım yaparak aştım

İlyas KAYA

El işi kağıdı ile güzel sonuçlar alınsa da her makine almaz.

http://www.sistemkagit.com/kuse.html

Buradan 130 gr. olan kuşe kağıt (parlak) kullanırsanız sorunu aşmış olursunuz.
Eğer makineniz 90 gr üstünü almıyor ise 90 gr lık da alabilirsiniz.
Fiyatları da gayet uygundur. 1 paket 130 gr 7 TL daha 3 gün önce aldım.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Burak

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 19 Mayıs 2015, 12:12:10
El işi kağıdı ile güzel sonuçlar alınsa da her makine almaz.

http://www.sistemkagit.com/kuse.html

Buradan 130 gr. olan kuşe kağıt (parlak) kullanırsanız sorunu aşmış olursunuz.
Eğer makineniz 90 gr üstünü almıyor ise 90 gr lık da alabilirsiniz.
Fiyatları da gayet uygundur. 1 paket 130 gr 7 TL daha 3 gün önce aldım.

İlyas Abi ;

Zaman zaman bazı kuşe kağıtlarda , ütüleme ve suda bekletme işlemlerinden sonra kuşe kağıdı pcb'den ayırırken çok fazla yapışma meydana geliyor .. Aynı kırtasiyeden aldığım iki adet kuşe kağıt markasından kodak'ın üretmiş olduğu digital nevia kuşe kağıtlarda bu yapışma olayının olmadığını gördüm ve sürekli artık bu markayı kullanıyorum .. Gramajı 150 veya 130 gr olsa gerek hatırlayamadım şu anda .. Acaba sizin bahsettiğiniz bu linkteki kuşe kağıttada aynı problemler yaşanıyor mu ?

Bahsettiğim kağıtla yaptığım bir baskı T18 yol kalınlıklarına sahip ve gayet güzel ... Sizinkinide merak etmedim değil, acaba nasıl bir sonuç alınır .. Gramaj düşük olursa ütüleme süresi düşermi yoksa tonerin kağıt yüzeyine absorbe edilmesi daha mı kolay olur yüksek gramajda , bu konularda birçok soru var kafamda ..

Ω Gens Una Sumus Ω

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: Burak GÜNAY - 19 Mayıs 2015, 14:24:14
İlyas Abi ;

Zaman zaman bazı kuşe kağıtlarda , ütüleme ve suda bekletme işlemlerinden sonra kuşe kağıdı pcb'den ayırırken çok fazla yapışma meydana geliyor .. Aynı kırtasiyeden aldığım iki adet kuşe kağıt markasından kodak'ın üretmiş olduğu digital nevia kuşe kağıtlarda bu yapışma olayının olmadığını gördüm ve sürekli artık bu markayı kullanıyorum .. Gramajı 150 veya 130 gr olsa gerek hatırlayamadım şu anda .. Acaba sizin bahsettiğiniz bu linkteki kuşe kağıttada aynı problemler yaşanıyor mu ?

Bahsettiğim kağıtla yaptığım bir baskı T18 yol kalınlıklarına sahip ve gayet güzel ... Sizinkinide merak etmedim değil, acaba nasıl bir sonuç alınır .. Gramaj düşük olursa ütüleme süresi düşermi yoksa tonerin kağıt yüzeyine absorbe edilmesi daha mı kolay olur yüksek gramajda , bu konularda birçok soru var kafamda ..

Bende sürekli 12f675 kullanıyorum ve en ufak bir sıkıntı yaşamıyorum. Kuşe kağıdın kalitesi önemli tabiki çünkü toneri tutmaması gerekiyor. Eğer emerse toneri tutar. Parlak olanı alın mutlaka.

Yarın baskı yapacağım bir fotoğraf çeker eklerim kıyaslama şansınız olur.

Burak

Teşekkürler cevabınız için abi .. Sonuçları bekliyorum..
Ω Gens Una Sumus Ω

İlyas KAYA

Senin için bir deneme yaptım. Hatlar t8 t10 t12 t15 t20 t25
Asite atmadım ama sonuç değişmeyecektir. Ütü ile değilde pvc makinesi ile bassaydim çok daha iyi olurdu. Ama özellikle ütü ile denedim. Karar senin :)

Burak

Elinize sağlık İlyas Abi ... Uygulamayı kaç dakika kaç derecede yaptınız ? Kullandığınız kuşe kaç gramlık ? ve ayrıca aşındırma işleminden sonraki durumunuda görmek isterim İlyas Abi .. Bu arada toneriniz orjinal toner mi ? Yoksa dolum mu ?

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: Burak GÜNAY - 20 Mayıs 2015, 00:08:31
Elinize sağlık İlyas Abi ... Uygulamayı kaç dakika kaç derecede yaptınız ? Kullandığınız kuşe kaç gramlık ? ve ayrıca aşındırma işleminden sonraki durumunuda görmek isterim İlyas Abi .. Bu arada toneriniz orjinal toner mi ? Yoksa dolum mu ?

Burak

Rica ederim.

Isı kaç derece bilmiyorum inan ki. Dakika olarak da süre tutmam , bir süre sonra alışkanlık oluyor..

-Ütü tefal 'in eski ütülerinden. Ayarı sonda.
-Süre takribi 1- 1,5 dk bile yoktur.
-Kağıt 135 gr parlak kuşe kağıt
-Asit işini yarın hallederim inşaAllah.
- Kuzen printer tamiri yapıyor al kullan dedi bende kullanıyorum orjinal mi değilmi bilmiyorum açıkcası. Ancak kendi printer'im Samsung CLP 315 ile hem dolum hem de orjinal farketmiyor ikisinde de aynı sonuç alıyorum.

Burak

Tekrar teşekkürler İlyas Abi :)

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

ahmet5454

Selamlar konu uzerinden çok geçmiş ama kuşe kağıt alabileceğim yer önerisi olan arkadaşlar var mı acaba?

alisumer

kırtasiye olmalı o yer
Hep meraktan

ahmet5454

Selam alisumer hocam bulunduğum bölgede 3 4 kırtasiye gezdim hatta 1 yerden aldım ama kağıt epey kalındı istediğim verimi alamadım o yüzden buraya yazdım internettede çok var ama anladığım kadarıyla kuşe kağıdın çok çeşidi var kullanan ve memnun kalan bir arkadaşın tavsiyesini almak istemiştim yinede cevabınız icin tesekkurler

ete

En güzeli eski magazin dergilerinin sayfaları. Pek çok kişi bu sayfaları yırtıp kullanıyor.

Ete

ahmet5454

Tavsiyeniz icin çok teşekkürler hocam çok sagolun