Dijital LPG depo göstergesi

Başlatan nurim, 26 Aralık 2011, 04:20:05

quattro

ete hocam sensörü söküp başka bir ölçü aleti ile test ettim.benim ölçü aletinin ohm kademesi sorunluyluş sanırım birde sensör ters yönde bende yani aldığım sonuçlar şu şekilde;

ibre full konumda iken : 100ohm

ibre yarı konumda iken : 10kohm

ibre dibe yakınken : 19.9kohm

ibre tam bitti çizgisinin oralarda iken : 29.8kohm

siz zaten sistemin tersten çalışsan hex dosyasını vermiştiniz bu şekilde yeterli gibime geldi.bu devreyi kurar iken ilk verilen op-amplı devreyi tavsiye edersiniz sanırım ki sizin tasarladığınız(20k için gönderdiğiniz) şemada da op-amp var.tekrar teşekkür ederim.

dedim

senin sensör 20k demişsin ben su an 20k ile ete hocamın verdigi devreyi test ediyorum ama sonuc hüsran oldu ete hocamın dedigi gibi 100nf ile adc girişinide picin beslemesinide saseledim ama yinede atiker markasının hangi sensörünü takarsam takayım denersem deneyeyim sonuc hep dört kademe ile lcd ekran da yazıyor.  örnek % 2 bosken % 28  % 56  % 79 % 105 yazıyor bu samandıra sensörleri su anki kullanım için uygun olmuyor.trimpot ile devre mükemmel calısıyor ama samandırada bulunan sensörlerin hiç birisi (BRC) bu sistem ile calıstırılamadı.piyasada kullanılan sensörlerin hemen hemen hepsinden bir örnek var elimde ustalar sagolsun verdiler.tek tek denemelerimi yaptım.su anki haliyle bile en saglıklı brc markasında calıstı.

quattro

dedim bey haklısınız bende sensörü baya değiştirerek ölçümlerde bulundum dediğiniz gibi sabit değerler veriyor bir pot.gibi ince ayar yapamıyor.zaten çalışma prensibide bu şekilde.peki sizin sensör dışında kurduğunuz devre hangisi? ilk olan opamplımı ikinci olan kondansatör ve pot.lu olanmı? birkaç kere sordum çünkü deneyen varsa stabilite açısından fikir olur.

dedim

aslında msn varsa msn den görüşebiliriz sizinle anladıgım kadarı ile sizde bayagı bir hasır neşir olmussunuz belki de beyin fırtınası ile bu sorunumuzu asabiliriz BuLuT_BeY_DER@hotmail.com ekleyebilirsiniz

trilian

arkadaşlar devre 2009 de tarafımdan yapıldı 1.5 sene kullanıldı şamandıra sallandıgı için ve 5 kademe oldugu için net ölçüm asla gerçekleşmemektedir.7 yıldır lpg sektöründe üretim yapmaktayım

dedim

sadece brc marka olanlarda süper bir sekilde calısıyor.benım aracımdaki de brc marka hiç bir degişiklik yapmadan devreyi kutuladım.çalışıyor halen.ete hocam da zaten basında demişti.brc markaya göre yanı sensör omajı 90 ohm olanlarda calısır diye.baska sensör modifiyesi ile calıstırılabilinir aslında ön yargılı  yazmıssınız nette biraz arastırma yapsaydınız hak verirdiniz bana.nette de bir cok sema ve devre mevcut ama kimse ete hocam kadar acıklayıcı  bir yazı yada sema koymak istemıyor.

ete

Biz bu devreyi ve sistemi biz 2009  yılından sonra geliştirdik. 2009 da bunu nasıl yapmış olabilirsinki. Nedir bu karalama kampanyasımı?  Amacın nedir. ?
Daha öncede benzer bir olay yaşadık. Belkide aynı kişisiniz.
Bu konuyu kilitliyorum. İsteyen devreyi yapar istemeyen yapmaz. Ama başkalarını etkileyecek mesajlarada müsaade etmeyeceğim
Ete

nurim

LÜTFEN!

Bu konu ile ilgili olarak, aşırı derecede özel mesaj gelmektedir.Bu nedenlede özel mesaj da atmayınız. Cevaplandırılmayacaktır.
Kolay Gelsin
nurim