Dijital LPG depo göstergesi

Başlatan nurim, 26 Aralık 2011, 04:20:05

beyazıt

hocam ticari olarak sizmi satış yapcaksınız eğer öyle birşeyse bayiiniz olabilirm :)

ete

Beyazıt,
Şu anda düşündüğüm tek şey doğru dürüst çalışan bir şey yapmak.
Başka düşüncelerimde var. Mesela mevcut benzin göstergesini gaz moduna geçince gaz göstergesi olarakda kullanabilmek.
Şu anda yakıt göstergelerini inceliyorum.

Yaptığım sistem bir araçta çalışıyor. 30 günlik kullanım süresinden sonra sorun yok ise seri olarak yapıp servislere vermeyi düşünüyoruz. Bunlarla sistemi fiziki olarak yapan bir arkadaşım ilgileniyor. Fiyat konusunu henüz düşünmedik. Uygun bir şey ayarlayacağız. Çok pahallı bir şey olmaması için gayret sarfediyoruz.
Bayilik sorun değil senide katarız kervana.

Ete

beyazıt

sabırsızlıkla bekliyorum hocam fiyat konusundada size güveniyorum bayilik içinde çok tşk ederim

ete

Kutulanmış hali ile ekran resimlerini aşağıdaki linkten yükleyip inceleyebilirsiniz.
Bu kutu pek beğenilmedi . Biraz büyük olduğu söyleniyor. Doğrudur. Bu yüzden daha küçük bir kutu araştırıyoruz.
Peki ben bir soru sorayım . Sizce bu alet kaç paraya satılmalı.
İşin içinde hem sistem maliyeti hemde emek hemde program var bunları düşünerek karar vermeniz gerekiyor.
Tabiiki piyasadaki ederi de göz önüne alınmalı. Bunların ortasını bularak optimum bir fiyat ayarlamak isterim doğrusu.

http://dl.dropbox.com/u/25364674/LPG_RESIM.rar

Ete

sahinler64

beyazıt

ete hocam link yok

ayrıca fiyat olarak kulnılan malzemelerin fazla bır malıyetı oldugunu düşünmüyorum burda sadece emek ve dedıgınız gıbı yazılım var  hocam lpg sisteminin fıyatları belli standartlara uygun bir sıralı  sistem ortalama 900 tlden normla karbratorlu araclarda kulnalan 300 tlden başlıyor mersin piyasasına göre konusyorum bu fiyatlara ek olarak nasıl bir fıyat dusnulurur kara veremedım sizce aklınızdakı fıyat nedır aceba

ete

Linki yeniledim. Yeniden kontrol edin lütfen.
Kafamdaki fiyat 150-200 TL arası bir rakamdır.

Ete

beyazıt

fotoları gördüm  hocam dediğinız gibi kutu biraz büyük lcd yi küçültürsek biraz daha küçülebilr diye düşünüyorum yukardaki videodaki gibi bir LCD

sahinler64

150 - 200 tl civarı demeyelim. 150 tl diyelim. bütün forum üyeleri alır gibime geliyor. ben alabilirim mesala.

sahinler64

lcdyi küçültmek yerine şöyle bişi yapılabilinirmi.
kalorifer kazanlarında kullanılan ısı göstergeleri var. eni 72 - boyu 48 derinlik 100 gibi ölçüleri var. hem hazır satılan lpg göstergelerine yakın ölçüler.pek yer kaplamaz sanıyorum. 

beyazıt

normal satış fiyatı için uygun gibi tabiki size kalmış

wisdom_rs232

beyazıt

aslında dediğiniz gibi biraz pahalı ama ete hocaa uygun bişeyler yapar beklemek lazım

wisdom_rs232

adamlar full sistem 300 tl veriyorlar.. beyi+kontol ünitesi+tank+borulama keza işcilik dahil 300 tl.
bu fiyatlara istinaden 150 tl sadece kontrol ünitesi çok pahalı piyasayı az bucuk bildiğim için yazıyorum. Ama yinede ürünü yapan sensin, Fiyat sana kalmış. 50-80 tl arası makul olur çerez gibi gider. Ben baya nabız yokladım gidecek rakam 60-65 yl karbüratörlü sistemlerde. 10 kadar ustayla konuştum. gerek yok diyorlar, zaten adam km sini bilir gaz zaten olmuş bilmem nere, bu işe heves edenler az olur diyor.

üstat çalışman takdire şayan çok güzel. Kutu büyük. Onun yerine 2X8 lcd olsa iyi gider. hem az yer kaplar hem şık olur. yapmış olduğun kutya bende yapmayı düşündüm ama baya büyük oldu arabada.

tebrik ederim.

wisdom.

ELZEMEFE

Ete hocam bu  konuda daha  önce bi kaç bişey yazmıştım bana kızmıştınız..  gerçi şuan  olayın seyrine baktım  oldukça güzel.. tek merak ettiğim bu  konunun sonunda buraya bişey çıkacakmı yada nasıl  olacak merak ediyorum
ve ben bunu yaptım toros araçta  kullanıyorum... yalnız ticari hale gelecekse biraz acele edin sanayi de bu işin peşinde olan  çok var...